Tanie-Loty.pl: w grudniu najczęściej lataliśmy do Londynu

archiwum visitlondon

Już co dziesiąty bilet kupowany jest na lot do Londynu. Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Barcelony i Rzymu. To główne wnioski z danych opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

Pod względem liczby sprzedanych biletów grudzień 2016 przyniósł 83 proc. wzrostu w porównaniu do ubiegłego roku. Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najchętniej wybieranych miast. Zainteresowanie lotami do stolicy Wielkiej Brytanii wzrosło o 2 punkty procentowe w porównaniu do zeszłego miesiąca. Już ponad 11 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybiera podróż na jedno z londyńskich lotnisk. Na drugim miejscu listy najpopularniejszych kierunków plasuje się Warszawa (prawie 9 proc. wszystkich rezerwacji).

Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl, powiedziała: “Coraz większym powodzeniem cieszy się Barcelona zajmując w tym miesiącu trzecie miejsce pod względem liczby sprzedanych biletów. Pierwszą piątkę zamykają Rzym i Paryż.”

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w grudniu, według liczby sprzedanych biletów:

1. Londyn – 11,12 proc.
2. Warszawa – 8,87 proc.
3. Barcelona – 3,97 proc.
4. Rzym – 3,84 proc.
5. Paryż – 2,8 proc.
6. Eindhoven – 2,64 proc.
7. Mediolan – 2,37 proc.
8. Dortmund – 2,25 proc.
9. Bruksela – 1,98 proc.
10. Lizbona 1,2 proc.

Rośnie zainteresowanie regionalnymi lotniskami

Najwięcej klientów wybiera wylot z Polski – aż 74 proc. podróży rozpoczyna się na jednym z polskich lotnisk. Na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się ponad 6 proc. klientów serwisu Tanie-Loty. W grudniu najwięcej biletów z wylotem z Polski kupiono z Lotniska Chopina – prawie 31 proc.. Na drugim miejscu jest Modlin (22 proc.) – wzrost o 2 punkty procentowe, a na kolejnych lotniska krakowskie (12 proc.), gdańskie (10 proc.) i wrocławskie (9,5 proc.).

Powoli, ale systematycznie rośnie zainteresowanie regionalnymi lotniskami oraz wylotami z Berlina. Potwierdzają to dane sprzedażowe za ostatni kwartał. Dla pasażerów ważne są niskie ceny biletów oraz możliwość bezpośredniego połączenia z wybranym miejscem. – komentuje Anna Pustizzi.

Ponad 73% rezerwacji to przeloty z tanimi liniami

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair – ponad 43 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. O ponad 2 punkty procentowe wzrosło zainteresowanie biletami Wizz Air – razem to 25 proc. wszystkich zakupów. W grudniu bilety tanich przewoźników kupiło w sumie 73 proc. podróżnych. To 2 pkt procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 10 proc. procent podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.