Tanie-Loty.pl – słoneczne kierunki coraz popularniejsze

archiwum visitlondon

Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Rzymu, Mediolanu, Barcelony iLizbony. To główne wnioski z danych opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.

Pod względem liczby sprzedanych biletów luty 2017 przyniósł stabilny 6 proc. wzrost w porównaniu do stycznia.
Na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej wybieranych miast wciąż znajduje się Londyn, ale widoczny jest trend spadkowy, który zaczął się na początku stycznia. Sprzedaż biletów do Londynu spadła aż o 16 proc. w porównaniu do stycznia 2017. Na kolejnych miejscach listy najpopularniejszych kierunków plasują się Warszawa (ponad 5 proc. wszystkich rezerwacji) i cieszący się coraz większą popularnością Rzym (prawie 4,5 proc. wszystkich rezerwacji).

Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl, powiedziała: “Coraz większym powodzeniem cieszą się kierunki włoskie (np. Rzym czy Mediolan). Zauważalny jest także wyraźny trend rosnący jeśli chodzi o kierunki półwyspu Iberyjskiego. Nasi klienci coraz chętniej latają do Portugalii.”

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w lutym, według liczby sprzedanych biletów:

1. Londyn – 8,73 proc.
2. Warszawa – 5,2 proc.
3. Rzym 4,44 proc.
4. Oslo – 3,88 proc.
5. Mediolan 3,27 proc.
6. Paryż 2,87 proc.
7. Lizbona 2,14 proc.
8. Barcelona 1,94 proc.
9. Eindhoven 1,45 proc.
10.Dortmund / Dublin 1,19 proc.

Najwięcej klientów portalu Tanie-loty.pl, wybiera wylot z Polski – aż 71 proc. podróży rozpoczyna się na jednym z polskich lotnisk. Wśród nich najpopularniejsze jest jak dotychczas Lotnisko Chopina (34 proc. podróżujących z Polski). Na drugim miejscu jest Modlin (19 proc.) – spadek o 2 punkty procentowe, a na kolejnych lotniska gdańskie (12 proc.), krakowskie (11 proc.) i wrocławskie (9,6 proc.).

Z kolei na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się w lutym ponad 7 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.

Anna Pustizzi dodała: “Niewielki spadek zainteresowania lotami z Modlina wynika z przeniesienia lotów krajowych na lotnisko Chopina. Jednak liczymy na to, że w związku z inauguracją wielu nowych połączeń z lotnisk regionalnych, ich udział w sprzedaży będzie rosnąć.”

Ponad 70 proc. rezerwacji to przeloty z tanimi liniami. W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair – już ponad 45 proc. klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. To ponad 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu. Z kolei aż o 6 punktów procentowych spadło zainteresowanie biletami Wizz Air – razem to już tylko 19 proc. wszystkich zakupów. Łącznie bilety tanich linii w listopadzie kupiło 70 proc. podróżnych, o 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu. Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 8,5 proc. procent podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.