Tanie bilety lotnicze – jak ich szukać?

Już niedługo wracamy na pokłady samolotów
Latanie nie musi być drogie/fot. materiały prasowe

Linie lotnicze to sposób na szybkie i bardzo komfortowe podróżowanie po całym świecie. Latanie samolotem wcale nie musi być drogie. Wielu przewoźników oferuje tanie bilety lotnicze na wiele popularnych kierunków, nie tylko europejskich. Aby skorzystać z atrakcyjnych cen, wystarczy na bieżąco śledzić oferty w internecie i odpowiednio wcześniej zarezerwować lot.

Samolot to środek transportu, który umożliwia szybkie podróżowanie praktycznie po całym świecie. Co więcej, bilety lotnicze bardzo często dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Dzięki temu za niewielką kwotę można spędzić wakacje w wymarzonym miejscu.

Tanie bilety lotnicze na FRU.PL

Bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach można znaleźć na stronie internetowej FRU.PL (https://www.fru.pl/) i to w zaledwie kilka minut. Portal umożliwia dokonanie rezerwacji zarówno firmom, jak i indywidualnym klientom. FRU.PL współpracuje z wieloma dostawcami i na bieżąco porównuje oferty przelotów dostępne na rynku. Wybierając najkorzystniejsze z nich, daje możliwość taniego i satysfakcjonującego podróżowania klientom. Za pomocą narzędzia Alarm Cenowy można monitorować ceny biletów na konkretnej trasie.

Kiedy loty są najtańsze?

Podróż samolotem warto zaplanować z wyprzedzeniem. Bilety w najbardziej atrakcyjnych cenach zwykle można dostać 2–3 miesiące przed planowanym lotem po Europie, a w przypadku kierunków międzykontynentalnych – 4–5 miesięcy przed. Warto jednak cały czas śledzić interesujące nas połączenia. Linie lotnicze prowadzą dość płynną politykę cenową, więc ceny biletów mogą zmieniać się z godziny na godzinę.
Na niższe ceny można liczyć w sytuacjach, gdy dana linia lotnicza konkuruje z innymi przewoźnikami o pasażerów na bardzo popularnej trasie. Tanie bilety zdarzają się też na trasach znacznie mniej obleganych, do czego przyczyniają się najczęściej niższe opłaty lotniskowe dla firmy transportowej. Niskie ceny przelotów są również często spotykane poza sezonem. Tanie loty, np. do Hiszpanii lub Grecji, można kupić wczesną wiosną lub zimą.

Jak rezerwować tanie bilety lotnicze?

Szybkiej rezerwacji biletów lotniczych można dokonać za pośrednictwem strony FRU.PL. Atrakcyjne połączenia, zwłaszcza na trasach w okresie wakacyjnym, rozsądnie jest wybierać w robocze dni tygodnia (zwłaszcza od wtorku do czwartku). W wielu przypadkach urlop zaczyna się w piątek lub sobotę, a do domu wraca się zazwyczaj w niedzielę, dlatego te dni są najbardziej oblegane wśród turystów (choć oczywiście zdarzają się wyjątki od tej sytuacji).
Na stronie FRU.PL można dokonać bezpłatnej rezerwacji biletów lotniczych do wielu pięknych miast na terenie Europy i innych kontynentów. Do najczęściej wybieranych kierunków należą m.in.: Londyn, Paryż, Berlin i Bruksela. Do tych miast odbywają się loty bezpośrednie z lotnisk Okęcie i Modlin w Warszawie. Najpopularniejsze tanie linie lotnicze to Ryanair, Wizzair oraz EasyJet.

Dlaczego warto rezerwować bilety na FRU.PL?

FRU.PL to portal, na którym szybko i sprawnie można wyszukać interesujące połączenie oraz dokonać bezpłatnej rezerwacji lotu. Klienci mają możliwość zabukowania biletów takich linii lotniczych jak: Ryanair, Wizzair, EasyJet, Lufthansa, Air France i LOT. Płatności mogą dokonać nawet osoby, które nie posiadają karty kredytowej. Co więcej, za pośrednictwem FRU.PL można rezerwować również nocleg w hotelu, wypożyczenie samochodu na lotnisku, a nawet wykupić ubezpieczenie lotu.
Tanie linie lotnicze oferują najbardziej atrakcyjne ceny biletów przy jednoczesnej wysokiej dbałości o komfort swoich pasażerów. Tańsze bilety dotyczą głównie kierunków europejskich, jednak regularnie śledząc ceny, można również trafić na ciekawe oferty lotów na inne kontynenty. Bilet kupiony w taniej linii lotniczej najczęściej upoważnia pasażera do zabrania ze sobą bezpłatnego bagażu podręcznego. Za bagaż rejestrowany zwykle trzeba dodatkowo zapłacić. Przewoźnicy tanich linii lotniczych najczęściej korzystają z mniejszych lotnisk podmiejskich, jednak bardzo łatwo z nich dostać się komunikacją miejską do centrum miasta.
Tanie bilety lotnicze dotyczą również podróży w obrębie kraju. Daje to możliwość szybkiego przemieszczania się po Polsce,