Szkocja coraz popularniejsza

archiwum VisitScotland

Liczba turystów odwiedzających Szkocję w 2014 roku wzrosła w porównaniu z 2013 rokiem o 5 proc. Ponad 15 mln odnotowanych turystów (krajowych i zagranicznych) wydało ponad 4,7 mld funtów.
Liczba turystów zagranicznych wzrosła o 11 proc., wydali oni 1,84 mld funtów, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Większość gości zagranicznych pochodziła z Europy (wzrost liczby turystów o 28 proc.) i Ameryki Północnej (48 proc.).

Minister turystyki Szkocji, Fergus Ewing, powiedział: „Cieszę się z tych danych, pokazuj a one, że przemysł turystyczny Szkocji szybko się rozwija. Zwiększająca się liczba turystów i wydatków przez nich ponoszonych, oznacza, że Szkocja jest krajem, który oferuje nie tylko atrakcyjne miejsca, ale usługi na najwyższym poziomie. Rok 2015 ogłoszony Rokiem Jedzenie i Picia, pozwoli nam na odniesienie kolejnego sukcesu frekwencyjnego. Ponad pół miliona turystów z Ameryki Północnej (o 100 tysięcy więcej niż rok wcześniej), którzy odwiedzili nas w ubiegłym roku, to efekt dobrej akcji promocyjnej VisitScotland.”