Szef greckiej turystyki pełen optymizmu

archiwum GCTMG

Tuż przed wyborami parlamentarnymi w Grecji (25 stycznia), prezes Greckiej Konfederacji Turystyki i Marketingu Grecji, Andreas Andreadis wyraził przekonanie, że turystyka przyjazdowa do tego kraju będzie co najmniej tak liczna, jak w roku 2014. Powiedział m.in.: „Niezależnie od wyników wyborów, niezależnie od obrazu, jaki w związku z wyborami mogą kreować media zagraniczne, mam podstawy twierdzić, że perspektywy na rok 2015 dla greckiej turystyki są pozytywne. Świadczy o tym choćby zaplanowana na najbliższy rok liczba lotów czarterowych do najpopularniejszych miejsc w Grecji.”
W 2014 roku, Grecję odwiedziło 21,5 mln gości, co oznacza w stosunku do roku 2013, wzrost o 20 proc. Warto podkreślić, że dodatkowe aż 2,5 mln turystów przybyło do tego kraju na pokładach statków wycieczkowych.

Andreadis skomentował: “Wierzę, że na stałe zagościliśmy na liście 15 najchętniej odwiedzanych krajów świata opracowanej przez WTO. Ciągłe podnoszenie poziomu naszych usług i produktów oraz konkurencyjność cen powinny wyrównać niedawną dewaluację euro i spadającą cenę ropy naftowej. Jestem pewien, że osiągniemy cele zakładane na 2015 rok.”