Świętokrzyskie planuje kampanię postpandemiczną

Świętokrzyskie chce znowu czarowac
Świętokrzyskie chce się mocno promować w Polsce

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego chce przeprowadzić wielką kampanię promocyjną w telewizji, radio, internecie, prasie, na bilbordach.

W ramach planowanych działań, zostaną zamieszczone różne formy reklamy w internecie, wyemitowane spoty telewizyjne, wyprodukowane i wyemitowane felietony w najbardziej oglądanych telewizjach śniadaniowych, wyprodukowane i wyemitowane spoty w ogólnopolskich stacjach radiowych. ROT chce także wybrać ambasadora marki, przygotować nowe wydawnictwa, a przy najbardziej ruchliwych polskich drogach znów postawić wielkie billboardy promocyjne. Kampania będzie pełna innowacyjnych i zaskakujących pomysłów.

ROT planuje na przykład nagrać piosenkę, już nazwaną hymnem turystycznym województwa, która w sposób zabawny ma zachęcać do jego odwiedzin. Organizacja liczy, że piosenka stanie się internetowym hitem i zostanie nagrana przez artystów pochodzących z naszego regionu.

Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa świętokrzyskiego, powiedział: „Jesteśmy zdeterminowani przeprowadzić taką kampanię promocyjną. Chcemy aplikować o 3 miliony z Regionalnego Programu Operacyjnego, żeby dzięki tym pieniądzom, przekierować strumień turystów do naszego regionu. To dla nas historyczna szansa. Wiele osób nie zdecyduje się na wyjazd zagranicę. Będzie on utrudniony i być może bardzo drogi, biorąc pod uwagę choćby rygory wprowadzone przez linie lotnicze. Czas masowej turystyki, skupionej wokół krajów basenu Morza Śródziemnego przynajmniej w tym sezonie raczej się skończył. Już widać nowe trendy w turystyce. To chęć kontaktu z naturą, z dala od wielkich zurbanizowanych przestrzeni z dala od molochów turystycznych. Rozkwit przeżyje turystyka aktywna, atrakcje trochę mnie znane, odkrywane na nowo. I to jest dla naszego regionu prawdziwa szansa.

Jesteśmy na te wszystkie wyzwania przygotowani. Co więcej, bez specjalnego przystosowywania, spełniamy niemal wszystkie kryteria nowych trendów. Trzeba tylko poinformować potencjalnego turystę, że czekamy i zapraszamy – dodaje prezes Piętak, który podkreśla, że świętokrzyska ROT jako pierwsza przygotowała projekt profesjonalnej kampanii promocyjnej o wartości 3 milionów złotych, skierowanej do turystów z Polski. Ma ona poinformować potencjalnych turystów o tym, iż wypoczynek w województwie świętokrzyskim jest bezpieczny i mimo gasnącej dopiero pandemii już możliwy. Nastąpi również poszerzenie oferty turystycznej.
Oczywiście nie zapominamy o higienie i bezpieczeństwie. Dlatego w ramach kampanii, o ile uda się na nią pozyskać pieniądze unijne, zostaną przygotowane także pakiety ANTY – COVID, składające się z obrandowanych maseczek oraz również obrandowanych stojaków na płyny dezynfekcyjne, które przekażemy członkom ROT.

W planowanej kampanii promocyjnej istotną rolę będzie odgrywać stolica regionu, czyli Kielce, które już rozpoczęły akcję „Weekend pozytywnych emocji”, jaką zaplanowano dniach 11- 14 czerwca. Miasto dołączyło także do akcji #citywillwait.

Piętak dodał: „Liczymy, że to dobry prognostyk do dalszych wspólnych działań z miastem Kielce, które jest jednym z najbardziej znaczących członków naszej organizacji. Oczywiście w ramach kampanii promocyjnej będziemy także promować stolicę regionu, bo jest ona swego rodzaju bramą do innych atrakcji. Kielce z powodzeniem realizują politykę miejsca przyjaznego do uprawiania aktywnej turystyki, mają doskonała bazę noclegową, będą więc stanowić jeden z filarów naszych działań.”

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego na razie walczy o pieniądze. Do realizacji unijnego projektu będzie potrzebna także wkład własny. Według ROT, tu przyda się finansowa pomoc w postaci zwiększonej składki z Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta, dla którego ROT WŚ prowadzi także Regionalne Centrum Informacji Turystycznej przy placu Artystów.

Przedstawiciele ROT WŚ przez wiele ostatnich tygodni konsultowali swoje plany promocji z samorządami oraz przedsiębiorcami działającymi w branży turystycznej. Wszyscy zgodzili się na taką kampanię i teraz już od komisji oceniającej oraz chęci zwiększenia składki dla ROT przez marszałka województwa oraz prezydenta Kielc będzie zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia.

https://rot.swietokrzyskie.travel/swietokrzyskie-znow-chce-oczarowac-czyli-turystyczna-kampania-postpandemiczna/