Świętokrzyskie Forum Branży Hotelarskiej IGHP

21 listopada w Kielcach odbędzie się Forum Branży Hotelarskiej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Goście będą rozmawiać o konieczności współpracy branży, działaniach IGHP na terenie województwa świętokrzyskiego, współpracy regionu z branżą turystyczną i hotelarską, kondycji przemysłu hotelarskiego oraz o nowoczesnych technologiach dla hoteli.

Pierwsza część spotkania, które odbędzie się w BEST WESTERN Grand Hotel w Kielcach poświęcona będzie działaniom IGHP w obliczu nowych wyzwań dla branży, tak w województwie świętokrzyskim jak i w całym kraju, kwestii praw autorskich i pokrewnych, a także reemisji sygnału telewizyjnego. Uczestnicy dowiedzą się też jakie działania prowadzi Izba w interesie hotelarzy, na czym aktualnie skupiona jest jej aktywność i jakie korzyści oferuje swoim członkom. Reprezentantami IGHP podczas forum będą: Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP oraz Piotr Dwurnik, dyrektor regionalny IGHP i jednocześnie organizator spotkania.

Wśród panelistów nie zabraknie przedstawicieli władz. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zaprezentuje temat: „Świętokrzyskie hotelarstwo wczoraj i dziś – specjalizacje regionu”, a Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego opowie o „Spójnej koncepcji promocyjnej regionu oraz współpracy branży turystyczno-hotelarskiej”.

Uczestnicy forum, przedstawiciele branży hotelarskiej, władz samorządowych oraz ROT wezmą też udział w dyskusji: „Sytuacja przemysłu hotelarskiego w regionie świętokrzyskim i perspektyw jego rozwoju – szanse i zagrożenia”.

Ostatnia część spotkania będzie dotyczyć technologii w hotelarstwie. Współpracujący z IGHP dostawcy, opowiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla branży. UPC przedstawi kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla hoteli. Secco zaprezentuje program do controllingu hotelowego USALI BI Point. ESPONDI opowie o wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań mobilnych do zwiększania sprzedaży usług i budowania lojalności gości – Hotel 360 – Make It Easy, a Philips o hotelowej telewizji i nie tylko.

Forum adresowane jest do właścicieli i dyrektorów hoteli z województwa świętokrzyskiego. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji branżowych.

Udział w Forum jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa wysyłając maila na adres: [email protected] lub telefonicznie: 41 365 50 00.