Świąteczne wypieki z Austria.info

MM

Tradycyjnie już Austria.info zorganizowała przedświąteczne spotkanie ze swoimi branżowymi partnerami i dziennikarzami. 

Turystyczni dziennikarze i pracownicy branży związani z turystyką do Austrii wzięli się dziś za konkretną przedświąteczną pracę. W ramach kulinarnych warsztatów w Food Lab Studio na warszawskim Mokotowie, wypiekali własnoręcznie tradycyjne austriackie bożonarodzeniowe ciastka. 

Odziani w fartuchy, podzieleni na zespoły podgrzewali czekoladę i owoce, wyrabiali ciasto i formowali w odpowiednie kształty. Dzięki zespołowej pracy oraz fachowemu nadzorowi kucharzy z Food Lab Studio wspólnie wyprodukowali: florentynki, kokosanki, kruche ciasteczka, linckie ciastka mi rogaliki waniliowe. 

Dyrektor polskiego oddziału Austria.info Gabriele Lenger przypomniała, że w tym roku Austriacy świętują 200. jubileusz „Cichej nocy”, która jest najsłynniejszą austriacką kolędą. W ramach projektu „Kraina cichej nocy” promują miejscowości związane z powstaniem tego słynnego utworu. 

Chodzi głównie o miejscowości z Kraju Salzburskiego i Górnej Austrii, związane z twórcami kolędy, a także miejscowości w Tyrolu, gdzie rodziła się popularność pieśni. Austriacy opracowali szereg tras turystycznych związanych z powstaniem „Cichej nocy”. Więcej dowiedzieć się można na stronie Stowarzyszenia Cichej Nocy: www.stillenacht.at 

{gallery}6305{/gallery}