Sun & Snow z nowym systemem ogrzewania. Zredukuje do 40 proc. kosztów

fot. archiwum Sun & Snow

Sun & Snow rozpoczął wdrażanie zdalnego sterowania ogrzewaniem w zarządzanych przez siebie obiektach. Oszczędności, jakie nowy system może przynieść właścicielom apartamentów mają wynieść do 40 proc.

Sun & Snow rozpoczęło prace związane z wdrożeniem zdalnego systemu ogrzewania, wraz z końcem wysokiego sezonu letniego. Obecnie trwają przygotowania do operacji, która przygotowywana jest w porozumieniu z właścicielami apartamentów. Według deklaracji dostawcy rozwiązania ma ono przynieść od 25 do 40 proc. oszczędności, co oznacza, że zwrot inwestycji nastąpi w ciągu od roku do dwóch lat.

„Zastosowanie automatyki przełoży się na mniejsze zużycie energii, efektywniejszą pracę urządzeń grzewczych oraz ich dłuższą żywotność. Niezwykle istotny jest dla nas także aspekt ekologiczny tego rozwiązania, przy stale rosnących zagrożeniach, które dotykają otaczające nas środowisko” – mówi Aleksandra Mokrogulska, dyrektor biura projektów Sun & Snow.

Nowy system sterujący ogrzewaniem, będzie w pełni zautomatyzowany i zapewni przygotowanie apartamentu na przyjazd gości w zakresie optymalnej temperatury. Za kontrolę temperatury będzie odpowiedzialny specjalnie opracowany algorytm, monitorujący zarówno temperaturę w poszczególnych porach dnia, jak i potencjalną obecność gości w obiekcie. Jak deklaruje operator – nowy system ma być wdrożony jeszcze w tym roku, a pierwsze prace montażowe rozpoczną się w najbliższych tygodniach.