Startuje siódma edycja Poznaj Lublin z Przewodnikiem

Poznaj Lublin z Przewodnikiem /fot. LOT Metropolia Lublin

1 lutego rozpocznie się kolejna, siódma edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin we współpracy ze zrzeszonymi w niej przewodnikami miejskimi. W ramach tego programu turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć wiele miejsc w Lublinie.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana w lutym 2022 roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji w wycieczkach udział wzięło łącznie już ponad 2200 osób.

Nowy harmonogram spacerów obejmuje cztery miesiące: luty, marzec, kwiecień i maj. W styczniu można zakupić bilety na spacery odbywające się w lutym, od 1 lutego do sprzedaży wejdą bilety na spacery w marcu, od 1 marca na spacery w kwietniu, a od 1 kwietnia na spacery majowe. Wycieczki startują w soboty o 13.00 z Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie.

Od 13 stycznia do 11 lutego w oprowadzaniu z przewodnikiem można wziąć udział każdego dnia. Harmonogram został przygotowany z myślą o mieszkańcach województwa lubelskiego, a także sąsiednich województw – zwłaszcza mazowieckiego oraz podkarpackiego – którzy w tym czasie korzystają z ferii zimowych. Na codzienne spacery LOT Metropolia Lublin zaprosi również podczas majówki – od 1 do 5 maja.

„Tak bogaty program to odpowiedź na duże zainteresowanie ze strony turystów, którzy coraz chętniej wybierają się na zwiedzanie Lublina zimą i wiosną. Dzięki zróżnicowanej tematyce spacerów udział w nich może wziąć każdy, bowiem w harmonogramie znalazły się zarówno propozycje dla uczestników od 16. roku życia, rodzin z dziećmi, jak i wycieczki bez ograniczeń wiekowych” – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W programie nie zabrakło wycieczek szlakiem popularnych zabytków i legend, wycieczek tematycznych, podczas których uczestnicy będą mogli poznać różne aspekty historii Lublina, a także spacerów z przewodnikiem w stroju historycznym. Oprócz spacerów w języku polskim w harmonogramie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o turystach, którzy odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących to miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.