Start nowych Eurowings

Podczas targów ITB w Berlinie zainaugurowano sprzedaż i rezerwację biletów na połączenia europejskie i międzykontynentalne po 25 października 2015 roku. Maszyny wyruszające w trasy dalekodystansowe będą startować z lotniska Kolonia/Bonn. Ceny najtańszych biletów na loty międzynarodowe rozpoczną się od 99,99 euro w jedną stronę.

 

Siatka połączeń krajowych i europejskich zostanie wzbogacona o kierunki międzynarodowe, również wakacyjne, rezerwowane w ramach systemu sprzedaży Eurowings. W sezonie zimowym 2015/2016 do siatki dołączą: Dubaj, tajlandzkie Bangkok i Phuket oraz karaibskie Varadero, Bridgetown i Punta Cana. Nowe połączenia międzykontynentalne Eurowings będą obsługiwane przez szerokokadłubowe maszyny Airbus A330-200. Latem flota będzie się składać z dwóch maszyn, a docelowo będzie powiększona do siedmiu. Spółka SunExpress Deutschland, joint venture Lufthansy i Turkish Airlines, będzie obsługiwać połączenia w imieniu nowych Eurowings z własną załogą i personelem pokładowym. Wiedeń został wybrany na pierwszą bazę Eurowings usytuowaną poza Niemcami. Na początek, od sezonu zimowego 2015/206 trasy europejskie będą obsługiwały dwa Airbusy 320.

Karl Ulrich Garnadt, dyrektor generalny Lufthansa German Airlines i członek zarządu Lufthansa AG, powiedział: „Strategią naszych nowych Eurowings jest umocnienie pozycji w ruchu połączeń bezpośrednich. Nowe Eurowings będą konkurować na trasach międzynarodowych z nową marką, przystępnymi cenami biletów i atrakcyjną siatką połączeń. Nasi klienci słusznie oczekują od nas najwyższego standardu jakości. Dzięki Germanwings pokazaliśmy, że możemy z sukcesem łączyć niskiej ceny z dobrą jakością. Będziemy kontynuować ten model rozszerzając jednocześnie siatkę połączeń nowych Eurowings.”

Taryfy będą spójne z zasadą “fly à la carte” funkcjonującą w Germanwings, która została wprowadzona z sukcesem w 2013 roku. Taryfy BEST, SMART i BASIC cieszące się popularnością wśród pasażerów zostaną również uruchomione w Eurowings. Umożliwiają one bogaty wybór poziomu usług i opcji bagażowych. Taryfa BEST jest dedykowana najbardziej wymagającym pasażerom ceniącym komfort i luksus. Ta oferta obejmuje również więcej przestrzeni na nogi oraz szersze fotele umieszczone w przedniej części kabiny. Pasażerowie BEST mogą zabrać ze sobą dwa bagaże o wadze 23 kg każdy, skorzystać
z menu pokładowego à la carte, pierwszeństwa odprawy, wstępu do saloników oraz możliwość zbierania mil (również mil HON Circle). Tańsza taryfa SMART obejmuje dodatkowe usługi – jeden bagaż do 23 kg, dwa posiłki i napój na pokładzie oraz możliwość zbierania mil. Bilet zakupiony w taryfie BASIC to podróż w rozsądnej cenie, którą można indywidualnie wzbogacić o dodatkowe usługi.

Eurowings zaoferuje trzy opcje na trasach międzykontynentalnych. Ekskluzywna taryfa BEST obejmie pierwsze trzy rzędy najnowocześniejszych foteli ZIM. Siedzenia korespondują z nową kabiną Klasy Ekonomicznej Premium Lufthansy, która oferuje odstęp 115 cm pomiędzy fotelami, oparcie odchylające się o 20 cm (do 130°) oraz indywidualne podłokietniki a także komfortową przestrzeń na nogi. Bilety ekonomiczne mogą być rezerwowane w taryfach SMART i BASIC. Opcja „More Comfort”, którą można dokupić dodatkowo, zapewnia fotele z większą przestrzenią pomiędzy jednym a drugim, koc oraz poduszkę. System rozrywki pokładowej najwyższej jakości jest dostępny na trasach międzynarodowych dla pasażerów podróżujących we wszystkich taryfach nie tylko na monitorach zainstalowanych w oparciach foteli, ale również na indywidualnych urządzeniach mobilnych pasażerów – WiFi jest dostępne na pokładach całej floty dalekiego zasięgu.