Stara Drukarnia odzyskuje dawny wygląd. Rewitalizacja zabytkowej kamienicy w Szczecinie

Przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i św. Ducha w Szczecinie stoi budynek o historii sięgającej 1900 roku. Ta 120-letnia kamienica przeszła wiele transformacji, pełniąc różne funkcje, począwszy od domu towarowego, aż po drukarnię. Nowy właściciel postanowił przywrócić jej dawny blask, zamieniając ją w centrum konferencyjno-weselne z pokojami dla gości.

Stara Drukarnia po odnowieniu, stanie się miejscem, w którym przeszłość spotka się ze współczesnością. Rewitalizacja zewnętrznej elewacji uwzględni najdrobniejsze detale, aby zachować oryginalny charakter budynku. Architekci z pracowni Tremend współpracują z konserwatorem zabytków, aby jak najwierniej odtworzyć pierwotny wygląd. Wewnątrz Starej Drukarni znajdą się trzy restauracje, klub jazzowy, centrum konferencyjno-eventowe oraz przestrzeń weselna wraz z apartamentem dla nowożeńców. Dodatkowo na trzech poziomach znajdować się będą pokoje gościnne.

Nowy obiekt eventowy pojawi się na mapie Szczecina

Historia Starej Drukarni w Szczecinie ma swoje korzenie w okresie, gdy miasto pełniło rolę ważnego portu i okna na świat. Wówczas w domu towarowym Juda, mieszczącym się w tej kamienicy można było zakupić egzotyczne towary sprowadzane statkami z odległych krajów, takie jak odzież wykonana z zagranicznych materiałów, tytoń, kakao czy alkohol dostępny w sąsiednim sklepie kolonialnym. To właśnie egzotyka i atmosfera tamtego miejsca stały się inspiracją dla architektów Tremend przy projektowaniu wnętrz Starej Drukarni.

Architekci stworzyli wnętrza będące swojego rodzaju pocztówką wysyłaną z różnych portów podczas wyprawy dookoła świata. Znajdzie się tam roślinność inspirowana dżunglą amazońską, afrykańskie kolory – zielony, złoty i czerwony, przeplatające się nawzajem.

Modernizacja Starej Drukarni to jeden z największych projektów konserwatorskich w Szczecinie, dzięki któremu powstanie przestrzeń łącząca historię z teraźniejszością. Goście obiektu będą mogli podziwiać zachowane elementy budynku, chociażby odwiedzając jedną z trzech restauracji, których otwarcie planowane jest w odnowionym obiekcie.