Średniowieczna jesień na Zamku w Chęcinach już najbliższy weekend

5 i 6 października na Zamku w Chęcinach pojawią się średniowieczni oprawcy, którzy odtworzą historyczne realia.

W pierwszy dzień imprezy wszyscy przybyli na zamek będą mogli posłuchać opowieści i legend wśród murów zabytkowej warowni snutych przy rozpalonym ognisku. We własnym zakresie można zorganizować prowiant i urządzić jesienny piknik, upiec kiełbaski i posłuchać naszego gawędziarza. Opowieści będą dopełniane widowiskowymi pokazami wystrzałów z armat. Nie zabraknie historii związanej z artylerią i uzbrojeniem.

Natomiast 6 października na zamku będzie można spotkać srogiego kata poszukującego skazańców.

Z dreszczykiem emocji i szczyptą humoru goście przeniosą się do czasów dawnych. Każdy turysta będzie mógł poznać mroczne narzędzia tortur. Kat z chęcią zakuje w dyby, zamknie w klatce hańby lub usadzi na iście groźnym krześle inkwizytora. Będzie również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z okrutnikiem.

Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach, powiedziała: „Nie tak dawno pojawił się na naszym zamku fotel czarownic, który robi prawdziwą furorę wśród turystów. Postanowiliśmy to wykorzystać i zaprosić do nas najprawdziwszego kata. Będzie można na własne oczy przekonać się jak działał średniowieczny wymiar sprawiedliwości. Kat w formie zabawy i pokazów przedstawi wszystkim gościom jak wyglądało sądownictwo i wymierzanie kar w dawnych czasach.”

Robert Jaworski, burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, dodał: „To będzie niezapomniany weekend. Odkryjemy prawdziwe mroki średniowiecza, ale nie tylko. Będzie wiele pokazów, konkursów i ciekawych opowieści. Warto będzie do nas przyjechać i zobaczyć to wszystko na własne oczy.”