Specjalna wystawa dzieł Rembrandta letnią atrakcją w Dreźnie

Państwowe Zbiory Sztuki w Dreźnie

Państwowe Zbiory Sztuki w Dreźnie (Staatliche Kunstsammlungen Dresden) przygotowały na tegoroczne wakacje atrakcję dla miłośników sztuki. W Gabinecie Miedziorytów w Pałacu Rezydencyjnym można od 14 czerwca do 15 września 2019 r. podziwiać unikatową wystawę pt. „Kreska Rembrandta” (Rembrandts Strich).

Wystawa poświęcona niderlandzkiemu mistrzowi obejmuje około 100 jego własnych prac, przeważnie rysunków i rycin, z różnych okresów jego twórczości oraz około 50 prac zarówno jego uczniów jak i późniejszych artystów, dla których Rembrandt był autorytetem i inspiracją.

Wystawa prezentuje nie tylko dzieła z kolekcji Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie, ale także prace wypożyczone m.in. z takich muzeów jak Musée du Louvre w Paryżu, Rijksmuseum w Amsterdamie, Courtauld Gallery w Londynie, Gabinet Miedziorytów Państwowych Muzeów w Berlinie, Graphische Sammlung w Monachium, Städelmuseum we Frankfurcie nad Menem, a także z kolekcji prywatnych.

Wystawa czynna jest codziennie od godz. 10 do godz. 18, we wtorki jest zamknięta. Bilet wstępu na wystawę kosztuje 6 euro, zniżkowy 4,50 euro (od 10 os.) 5,50 euro od os.