Small Planet – Jarosław Jeschke rezygnuje

archiwum Small Planet

Spółka Small Planet Airlines poinformowała, że Jarosław Jeschke rezygnuje ze swojej obecnej roli dyrektora zarządzającego (CEO) z przyczyn zdrowotnych.

Zarząd Small Planet Airlines był świadomy tych problemów i od ponad 6 miesięcy pracował nad znalezieniem godnego następcy.

Vytautas Kaikaris, prezes zarządu Small Planet Airlines, powiedział: „Chciałbym podziękować Jarkowi za jego ciągłe zaangażowanie w rozwój Small Planet Airlines w Polsce. Jego ciężka praca i zaangażowanie spowodowały, że nasza linia odniosła wiele sukcesów na lokalnym rynku m.in. stała się największym operatorem czarterowym na polskim rynku w 2017 roku (według statystyk ULC), a także otrzymując dwukrotnie nagrodę dla najlepszej czarterowej linii lotniczej w Polsce w 2015 i 2016.”

W związku z tym Vytautas Kaikaris przejmuje rolę dyrektora zarządzającego w polskiej spółce Small Planet Airlines. Jednocześnie w celu wzmocnienia kadry zarządzającej dołączy do niego Bartosz Czajka, który z dniem 11 czerwca 2018 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego.

Bartosz Czajka jest doświadczonym managerem lotniczym z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży lotniczej. Pracował w Star Alliance oraz Polskich Liniach Lotniczych LOT gdzie był m.in. dyrektorem ds. czarterów i operacji specjalnych, a także szefem ds. strategii floty.

Kaikaris dodał: „Z radością ogłaszam, że Bartek dołączy do naszego zespołu w Polsce. Jestem przekonany, że jego doświadczenie i wiedza będą wspaniałym wsparciem naszej działalności i zapewnią dalszy rozwój spółki.”