Small Planet Airlines Polska zmniejsza flotę, by zachęcić inwestorów

archiwum Small Planet

Polska linia czarterowa Small Planet Airlines Sp. z o. o. ogłosiła, że rozpoczęła proces restrukturyzacyjny (przyspieszone postępowanie układowe) zgodnie z polskim prawem. Ten krok został zaplanowany jako integralna część zmian w Small Planet Group.

Linie czarterowe Small Planet Airlines Sp. z o. o., obsługiwały w sezonie letnim rejsy z wykorzystaniem 12 samolotów.

Celem restrukturyzacji jest zmniejszenie liczby statków powietrznych i zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

Bartosz Czajka, członek zarządu Small Planet Airlines Sp. z o.o., powiedział: „Small Planet Airlines Poland posiada certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w Polsce, wieloletnie doświadczenie w pracy dla największych polskich touroperatorów, prawie 100 doświadczonych pilotów i 300 członków personelu pokładowego, którzy pracowali z nami w tym sezonie letnim. Uważam, że jest to atrakcyjna inwestycja po zrestrukturyzowanej działalności. Oprócz wykwalifikowanego personelu posiadamy również cenne sloty na warszawskim lotnisku Chopina oraz bardzo poszukiwane sloty wakacyjne na greckich wyspach, takich jak Zakynthos, Rodos, Heraklion.”

Small Planet Airlines Poland niedługo zakończy wszystkie zaplanowane programy sezonu letniego, a firma już zaczęła zmniejszać flotę na nadchodzący sezon zimowy.

Small Planet Airlines Sp. z o. o. jest niezależną firmą, więc restrukturyzacja w polskim przedsiębiorstwie nie będzie miała wpływu na loty obsługiwane przez Small Planet Airlines Litwa: będzie kontynuowała loty z Wilna i zagranicznych baz zgodnie z planem. Kambodżańska firma, działająca pod marką Small Planet Airlines, będzie kontynuować swoją zwykłą działalność.