Słowacy kupili stacje narciarskie w Mölltaler i Ankogel – Mallnitz.

archiwum TMR

Słowacka Spółka Tatry Mountain Resorts a.s. podpisała umowę na zakup 100 proc. udziałów w spółce Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, właściciela i zarządcy ośrodka narciarskiego na lodowcu Mölltaler Gletscher i jego siostrzanego ośrodka Ankogel – Mallnitz.

Spółka TMR już w minionym sezonie na podstawie umowy o współpracy sprzedawała karnety narciarskie do tych ośrodków za pośrednictwem swojego internetowego kanału sprzedaży GOPASS, stała się po roku ich właścicielem.

Bohuš Hlavatý, dyrektor generalny i prezes zarządu TMR, powiedział: „Mölltal jest jednym z 8 austriackich lodowców, na których można jeździć na nartach przez 10 miesięcy w roku. Dzięki naszej współpracy udało nam się poznać jego funkcjonowanie i przetestować również jego możliwości. To doświadczenie potwierdziło, że lodowiec idealnie wpasuje się w układankę oferty naszej spółki.”

Heinz Schultz, dyrektor zarządzający Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, dodał: „Znaleźliśmy silnego partnera dla dalszego rozwoju ośrodka, a także gwaranta dalszej poprawy jakości naszych usług. Postrzegamy TMR jako lidera w tym segmencie w Europie Środkowej i Wschodniej.”
.

Andrej Árendáš dyrektor ds. handlowych TMR, podkreślił: „Ważnym czynnikiem jest również możliwość rozszerzenia oferty dla klientów, aby mogli oni cieszyć się wysokiej jakości jazdą na nartach o wiele wcześniej niż w dotychczasowych ośrodkach TMR i odwrotnie – aby mogli jeździć na nartach jeszcze długo po zakończeniu sezonu na Słowacji, w Czechach lub w Polsce. Poza relaksem w parkach wodnych, na polach golfowych lub w wesołym miasteczku nasi klienci będą mieli wiele możliwości aktywnego wypoczynku przez cały rok.”

Pierwsze zmiany

Pierwsze kroki spółki TMR w ośrodku Mölltal będą prowadzić do ustanowienia standardów w zakresie gastronomii i innych indywidualnych usług.

Árendáš skomentował: „W okresie od 1 roku do 3 lat chcielibyśmy na lodowcu zastąpić pierwotną kolejkę linową nową kolejką, która mogłaby eliminować uwarunkowania pogodowe.

Podobnie dzięki naszemu know-how chcemy radzić sobie z innymi słabszymi stronami, które zidentyfikowaliśmy w ośrodku w minionym sezonie. Ponieważ Mölltal ma idealne warunki do szkolenia narciarskiego na najwyższym poziomie, chcemy także skupić się na klubach narciarskich i najlepszych sportowcach.”

Ważną częścią zakupu nowego ośrodka będzie program GOPASS, którego korzyści zostały już zaprezentowane jego członkom w minionym sezonie. Dlatego w tym roku TMR rozszerzy swoją funkcjonalność o segment gastronomiczny i sklepów sportowych.