Słowacja w Katowicach z Waszymi Podróżami

AG

Słowacja, jeden z wystawców na katowickich targach Globalnie, przygotował w tym roku sporo atrakcji. Jedną z nich będzie prezentacja regionu Mała Fatra, zorganizowana wspólnie z redakcją Magazynu Turystycznego Wasze Podróże i portalu WaszaTurystyka.p

Podczas prezentacji, którą poprowadzą wspólnie przedstawiciele regionu Mała Fatra oraz przedstawiciele redakcji magazynu Wasze Podróże i portalu Wasza Turystyka, uczestnicy posłuchają o malowniczym Parku Narodowego Mała Fatra. Słynie on z pięknych krajobrazów, wąwozów, folkloru zapisanego na Liście UNESCO, wspaniałej kuchni oraz miejscu urodzenia karpackiego zbójnika Juraja Janosika. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca w godz. 11:00-11:45 w sali konferencyjnej w pawilonie targowym. Po prezentacji zapraszamy na Terchovske piwo z górskiego browaru Vŕšky i słowackie sery z Zazrivej.

 Słowacja zaprasza również do odwiedzenia stoiska narodowego Republiki Słowackiej nr 47. Podczas trzech dni targów Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentują całoroczne atrakcje turystyczne tego kraju. Mieszkańców Śląska i gości targów zapoznają ze słowackimi ośrodkami narciarskimi, parkami narodowymi, kąpieliskami termalnymi, uzdrowiskami, zabytkami UNESCO, zamkami, jaskiniami i hotelami Spa&Wellness. Doradzą też, dokąd na Słowacji pojechać na Święta Wielkanocne, Majówkę, Boże Ciało, czy letnie wakacje oraz poinformują, jak atrakcyjnie cenowo wypoczywać w naszym kraju.

 22. edycja Targów Turystycznych Globalnie odbędzie się w dniach 18-20 MARCA 2016 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, Płac Sławika i Antalla 1.