Skyscanner: dokąd Polacy wyjadą na Wielkanoc

AG

W ubiegłym roku wśród kierunków wielkanocnych, które cieszyły się wśród Polaków największą popularnością znalazły się Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania. Co ciekawe, często wybierali oni również kierunki bardziej egzotyczne, jak Indonezja, Tajlandia i Filipiny, a nawet Kuba czy Meksyk. Skyscanner sprawdził dokąd Polacy udadzą się na wielkanocne voyage w nadchodzące święta.

Wśród kierunków wybieranych podczas tegorocznej Wielkanocy, znalazły się kraje, którym Polacy od lat są wierni i kochają odwiedzać, czyli południe Europy. W wielkiej trójce znalazły się Włochy, Hiszpania, Portugalia – tam będziemy podróżować najchętniej, licząc na solidną dawkę słońca po długiej zimie. Analiza Skyscanner wskazuje dwa bardzo ciekawe trendy. Wielka Brytania, która rokrocznie cieszyła się ogromną popularnością i tendencją raczej wzrostową w tym roku choć wciąż utrzymuje się w pierwszej trójce to odnotowała spadek o prawie 20 proc.. Z Kolei spektakularnym wzrostem na poziomie niemal 145% cieszy się Ukraina – to kraj, który zdecydowanie zyskuje na popularności i jest jednym z podróżniczych trendów 2017.

Top 10 najpopularniejszych kierunków:
Hiszpania
Włochy
Wielka Brytania
Niemcy
Portugalia
Francja
Holandia
Grecja
Polska
Ukraina

Tegoroczne zestawienie kierunków top na Wielkanoc otwiera Hiszpania, zaraz po niej plasują się Włochy, a na trzecim miejscu Wielka Brytania. Hiszpania odnotowała 8 procentowy wzrost popularności w porównaniu z ubiegłym rokiem, Włochy 20 proc., z kolei Wielka Brytania, choć nadal tłumnie odwiedzana w tym roku odnotowała spadek na poziomie 18 proc. Imponującym wzrostem cieszy się Ukraina – aż 142 proc.
Wśród krajów, które odwiedzimy chętniej choć rzadziej w porównaniu z 2016 rokiem oprócz Wielkiej Brytanii znalazły się także Francja i Holandia z identycznym spadkiem. Mniejszą popularnością cieszą się również loty krajowe, które odnotowały 17 procentowy spadek, a które w ubiegłym roku dla odmiany cieszyły się spektakularnym wzrostem.