Silna reprezentacja hotelarzy gościem II Forum Promocji Turystycznej

Aż czterech hotelarzy, członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego będzie gośćmi specjalnymi II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez portal WaszaTurystyka.pl 9 listopada.

II Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 9 listopada w warszawskim hotelu Polonia.
Zmieniona formuła Forum przewiduje m.in. Pojedynki Ekspertów. W jednym z nich zmierzą się dwaj przedstawiciele środowiska hotelarskiego: Tomasz Waściński – dyrektor generalny Hotelu AQUARIUS SPA w Kołobrzegu kontra Olaf Makiewicz, prezes Olandii.
Wcześniej, Piotr Dwurnik – dyrektor spółki i członek zarządu w Przedsiębiorstwie Turystycznym “Łysogóry”​ wygłosi prezentację „Czy hotelarzom opłaca się współpracować z organizacjami turystycznymi przy promocji regionów, Polski?”
Z kolei Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP weźmie udział w debacie „Co zrobiliśmy w ciągu roku” (Jak finansować promocję na poziomie ogólnokrajowym? Jak skutecznie promować nie tylko Polskę, ale i produkty turystyczne? Jak powinna wyglądać współpraca między organizacjami promocyjnymi a branżą turystyczną?).

Olaf Makiewicz przez lata swojej pracy w branży nieruchomości, telekomunikacyjnej, marzył o stworzeniu miejsca niezwykłego, unikatowego i działalności, którą może wpływać na zmianę otaczającej go niedoskonałej rzeczywistości.
W 2009 roku powołał spółkę rodzinną, która zrewitalizowała zabytkowy zespół pofolwarczny w Prusimiu.
W 2010 roku powołał do życia Fundację Olandia, która koncentruje się na pomocy dzieciom borykającym się z dolegliwościami, działalności kulturalnej oraz ochronie dziedzictwa kulturowego osadników olenderskich a także ekologii. W roku 2014 Fundacja powołała do życia Klaster Turystyczno – Ekologiczny “Kraina 100 Jezior”. Dzięki temu między okolicznymi przedsiębiorcami branży turystycznej zawiązuje się partnerstwo i współpraca a zanika negatywna konkurencja. Celem nadrzędnym Klastra za sprawą scalania lokalnych wartości, jest doskonalenie i promocja markowego produktu turystycznego “Kraina 100 Jezior”.
Prócz intensywnej działalności społecznej i biznesowej, interesuje się wędkarstwem, motoryzacją oraz kulturą.

Tomasz Waściński z branżą hotelarską związany jest od 25 lat. Doświadczenie zdobywał zarówno w hotelach sieciowych, indywidualnych, biznesowych, jak i wypoczynkowych. Stanowiska menadżerskie pełnił w takich hotelach jak: Hotel Senator w Dźwirzynie, Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój, Hotel Sofitel Wrocław, Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Hotel AQUARIUS SPA w Kołobrzegu oraz w niemieckiej sieci Dorint. Oprócz hotelarstwa jego pasją jest pszczelarstwo (posiada pasiekę z 20 pszczelimi rodzinami) oraz motoryzacja okresu PRL.

Piotr Dwurnik to absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz podyplomowych studiów menażerskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z branżą turystyczną związany od 1999 roku. Karierę zaczynał na stanowisku referenta ds. marketingu w Przedsiębiorstwie Turystycznym “Łysogóry” w Kielcach. Następnie został kierownikiem działu marketingu, prezesem zarządu Biura Podróży “Łysogóry”, managerem ds. gastronomii Hotelu “Łysogóry” (obecnie BEST WESTERN Grand Hotel), managerem ds. zarządzania nieruchomościami w P.T. “Łysogóry” oraz kierownikiem projektu odpowiedzialnym za pozyskanie i rozliczenie dotacji UE oraz modernizację i rozbudowę Hotelu “Łysogóry” (BEST WESTERN Grand Hotel). Od 2008 roku pełni funkcję dyrektora spółki oraz członka zarządu w Przedsiębiorstwie Turystycznym “Łysogóry”.

Marcin Mączyński z branżą turystyczną i hotelarską związany od 10 lat. Zajmował stanowiska dyrektorskie w sieci hoteli Gromada. Pracował jako doradca zarządu Grupy Trip, był również członkiem zarządu Hotelu Ossa, jednego z największych hoteli konferencyjnych w Polsce. Od lat udziela się czynnie w organizacjach samorządowych sektora hotelarsko – turystycznego. W 2014 roku został wybrany do Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Piastował stanowisko wiceprezesa zarządu Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce. Był wiceprzewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki a także członkiem Rady Programowej PIT. Zasiada w komisji Współpracy z Polonią Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Marcin Mączyński jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jego hobby to lotnictwo i podróże.