Siedem nowych połączeń WizzAir

Wizz Air otwiera siedem nowych tras: z Warszawy i Katowic do Podgoricy, a także z Katowic do Faro, Malagi, Memmingen, Charkowa i Porto.

Obecnie siatka połączeń WizzAir obejmuje w sumie 160 tras do 30 krajów z 8 lotnisk w Polsce. Linia angażuje się w rozbudowę bazy w Katowicach umieszczając dwa dodatkowe samoloty typu Airbus A320, co stanowi inwestycję w wysokości 202 mln dol. , a także tworząc nowe miejsca pracy w firmie – w sumie 178 członków załogi (180 do końca roku). Kolejna rekrutacja personelu pokładowego WIZZ odbędzie się 29 czerwca w Katowicach.

W sprzedaży WizzAir jest ponad 10,5 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu do poprzedniego roku . Wizz Air ma udział w powstawaniu ponad 6000 miejsc pracy rocznie w branżach pośrednio związanych z działalnością linii oraz zatrudnia ponad 1000 specjalistów branży lotniczej.

„Z ogromną radością świętujemy uruchomienie siedmiu nowych tras Wizz z Polski. Nasi klienci w Polsce mogą korzystać z oferty liczącej 73 atrakcyjne i popularne kierunki dostępne w dogodnych terminach i przystępnych cenach już od 39 zł” – powiedział Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.