Sieć Hoteli Qartz Inn Hotels – oficjalny start na WTM w Londynie

WTM London
WTM London / fot. Quartz Inn Hotels

Nowa brytyjska sieć hoteli Quartz Inn Hotels, składająca się z niezależnych i zrównoważonych hoteli, została oficjalnie zaprezentowana podczas targów turystycznych WTM w Londynie.

Dyrektor Quartz Inn Hotels, Ignacio Merino, wraz ze swoim zespołem zaprezentowali w poniedziałek podczas targów turystycznych WTM w Londynie, pierwszą europejską sieć hotelową składającą się z niezależnych i zrównoważonych hoteli, Quartz Inn Hotels.

Ignacio Merino, oprócz bogatego doświadczenia w branży hotelarskiej na stanowiskach menedżerskich w sieciach hotelowych, takich jak Barcelo Hotels & Resorts, IHG, Best Western Hotels czy Bahia Principe Hotels & Resorts, pracował również w OTA i startupach turystycznych.

Koncept Quartz Inn Hotels polega na ułatwieniu dostępu do najnowszych technologii hotelowych tym niezależnym hotelom, które nie mają wystarczających środków, aby konkurować z dużymi sieciami hotelowymi. Quartz Inn Hotels formalizuje standardy obsługi, bezpieczeństwa, higieny i zrównoważonego rozwoju, zachowując jednocześnie autentyczny charakter każdego obiektu.

Hotele są prowadzone przez ich właścicieli pod marką Quartz Inn Hotels.

Według Ignacio Merino: „Plany ekspansji naszej firmy to zrzeszenie ponad 100 hoteli w całej Europie do końca 2022 r. Chcemy promować sprzedaż bezpośrednią w naszych hotelach i przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonej branży turystycznej  pomagając lokalnym firmom i wspierając lokalną kulturę, ograniczyć zużycie prądu i wody oraz wyeliminować plastik jednorazowego użytku. Apelujemy do wszystkich niezależnych hotelarzy, którzy potrzebują pomocy, dostępu do nowych technologii i chcieliby dołączyć do naszej zrównoważonej społeczności”.