Sezon w Jasnej rozpoczęty

archiwum SACR

2 grudnia w Jasnej oficjalnie otwarto sezon narciarski po obu stronach Chopoka. W uroczystości uczestniczyli reprezentanci Liptowa i Horehronia, krain po obu stronach góry.

Nowe hasło reklamowe regionu “Wszystko jest na LiptOVE” używane jest od sezonu letniego i będzie głównym sloganem reklamowym w sezonie zimowym. Otwarcie było nieco utrudnione silnym wiatrem i zamiecią śnieżną.
W tym sezonie na narciarzy czeka kilka nowości. Po południowej stronie Chopoka zostanie otwarta już niedługo nowa kolejka gondolowa (15 osobowe wagoniki) łącząca Krupową z Kosodrevina. Przy dolnej stacji zbudowano nowy apre-ski bar. Liczba kilometró sztucznie naśnieżanych powiększyła się o 3,4 po południowej stronie i o prawie kilometr – po północnej.

Matej Hulej, dyrektor stacji narciarskiej Jasna powiedział: “Stacja Jasna jest absolutnym szczytem narciarskim na Słowacji. Do chwili obecnie brakowało nam jednak strefy pieszej ze sklepami i knajpkami – tak, jak to funkcjonuje w kurortach alpejskich. W tym sezonie realizujemy pierwszy etap projektu centrum Jasna i na przeciwko klubu Happy End powstaje plac o nazwie World Cup Plaza.”

Jak co roku między poszczególnymi stacjami narciarskimi i Tatralandią kursował będzie bezpłatny Ski & Aqua Bus.

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov i burmistrz Liptowskiego Mikulasza, powiedział: “Sezon zimowy na Liptowie to przede wszystkim narty. Stąd ponownie po regionie będzie jeździć nasz Ski& Aqua Bus. Umożliwi on komfortowe przemieszczanie się narciarzy nocujących w Liptowskim Mikulaszu, Liptowskim Janie, na Lućkach, w Beszenowej lub Rużemberku. Naszym długoplanowym celem jest w przyszłości połączyć liniami autobusowymi centra miast z centrami turystycznymi. Tej zimy pilotażowo startujemy z Ciy Busem, który każdej środy będzie woził ludzi z Jasnej do centrum Liptowskiego Mikulasza na zabawę z dobrym jedzeniem.”

W tym roku Liptów zyskał lotnicze połączenie z dwoma krajami. Trzy razy tygodniowo (środa, piątek, niedziela) w Popradzie będzie lądował samolot Wizz Air z Londynu a co sobotę samolot airBaltic z Rygi.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, skomentowała: “W sezonie mamy trzy najważniejsze okresy: Sylwester, Wielkanoc i wiosenne ferie. Akcje marketingowa kierujemy na najważniejsze dla nas rynki: Słowację, Czechy i Polskę. Z tych trzech krajów przyjeżdża do nas najwięcej gości.”