Sezon letni w Małopolsce rozpocznie się w Krościenku

W Krościenku nad Dunajcem 1 maja uroczyście zainaugurowany zostanie czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody.

Najpierw spod amfiteatru „Pod Wierzbą” na 94-kilometrową wyruszą rowerzyści – uczestnicy rajdu Doliną Dunajca.

Tych, którzy od roweru wolą wycieczki piesze, też nie powinno zabraknąć w amfiteatrze. Tu spotkają się z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy chętnie podpowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w górach, promować będą m.in. znacznie ułatwiającą niesienie pomocy aplikację RATUNEK. GOPR-owcy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy, najodważniejsi będą mogli spróbować zjazdu tyrolką. Wiedzą, która może przydać się podczas letnich wyjazdów, podzielą się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W Krościenku pojawi się Camper Małopolski, który przemierzył już prawie całą Europę, zachęcając jej mieszkańców do podążania za nim do Małopolski. Przy Camperze dorośli otrzymają pomocne materiały promocyjne, a dzieci wezmą udział w ciekawych zabawach. Dodatkowo przez cały dzień będzie można odwiedzać stoiska regionalne z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Najmłodsi na pewno ucieszą się też z dmuchanych atrakcji.

O godzinie 16:00 warto pojawić się przy scenie, gdzie zaprezentują się młodzi górale – dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny”. Po koncercie przewidziano wręczenie nagród m.in. uczestnikom Rajdu Doliną Dunajca, a po nim występ Kabaretu Truteń. Następnie usłyszymy Flisacką Grupę Śpiewaczą. Wieczorem uroczyście zainaugurowany zostanie letni sezon turystyczny, a następnie na scenie pojawi się legendarny zespół Skaldowie, który wystąpi w towarzystwie kilkunastu muzyków tworzących grupę Polish Wind Ensemble! Na zakończenie bawić się będziemy przy folkowej muzyce zespołu Sprytni.

Otwarcie sezonu wpisuje się w obchody jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Majowe świętowanie rozpocznie się już 28 kwietnia a zakończy w dniu 6 maja.