Ścisła współpraca Travelport z United Airlines

Travelport poinformował o zawarciu długoterminowej umowy z United Airlines. Zwiększy to dostępność atrakcyjnych usług i cen linii United Airlines oraz zapewni dostęp do produktów dodatkowych z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii sprzedaży oferowanej w ramach platformy Travelport Merchandising. Linie te będą również korzystać z produktu Rich Content and Branding firmy Travelport.

Rich Content and Branding umożliwia liniom lotniczym bardziej efektywne prezentowanie oferty produktów dzięki możliwości podania większej liczby szczegółowych informacji, w tym dostępnych usług i (lub) usług dodatkowych. Oferuje również biurom podróży możliwość zakupu alternatywnych produktów za pośrednictwem platformy Travelport w sposób podobny do tego, jaki jest stosowany na ukierunkowanej na klienta stronie internetowej tych linii lotniczych. United Airlines zrzesza ponad 40 różnych przewoźników z całego świata — od tradycyjnych przewoźników sieciowych poprzez linie regionalne po niskokosztowe linie lotnicze — którzy już zarejestrowali się w celu używania tego rozwiązania.
Travelport to pierwszy globalny system dystrybucji, w którym ponownie umożliwiono biurom podróży sprzedaż oferowanych przez United Airlines miejsc Economy Plus z dodatkową przestrzenią na nogi. Biura podróży współpracujące z firmą Travelport mogą uzyskać informacje o dostępności i cenach miejsc Economy Plus w ramach platformy Travelport travel commerce, która umożliwia dokonanie rezerwacji w czasie rzeczywistym oraz automatyczne dodawanie ich do podróży wykupionej przez klienta indywidualnego lub korporacyjnego korzystającego z usług danego biura podróży.

Tom O’Toole, wiceprezes ds. marketingu i lojalności klientów w firmie United Airlines oraz prezes MileagePlus powiedział: „Pod względem opcji podróży oferta United Airlines jest wciąż uzupełniana o dynamiczne produkty dostosowane do potrzeb naszych klientów. Linie United Airlines są zadowolone z faktu, że umowa ta umożliwia nam oferowanie klientom korzystnych opcji za pośrednictwem dodatkowych kanałów sprzedaży. Zamierzamy nadal polepszać naszą obsługę klientów oraz biur podróży z wykorzystaniem rozwiązań firmy Travelport”.

Derek Sharp, dyrektor zarządzający ds. globalnej dystrybucji sprzedaży i usług w firmie Travelport dodał: „United Airlines to jedne z największych linii lotniczych na świecie, dlatego bardzo się cieszymy z rozszerzenia naszej długoterminowej współpracy oraz z tego, że skorzystają z naszych inwestycji w pionierską technologię sprzedaży, która została stworzona z myślą o zaspokojeniu ewoluujących potrzeb globalnego łańcucha dystrybucji podróży. Linie United Airlines będą mogły wykorzystać czołową technologię firmy Travelport do zwiększenia swojego globalnego zasięgu, promowania swojej marki wśród klientów z całego świata, a także — co chyba najważniejsze — maksymalizacji przychodów przypadających na jedno sprzedane miejsce”.