SAS – ułatwienie dla podróżujących z bagażem podręcznym

archiwum SAS

SAS Go Light to nowa, atrakcyjna cenowo oferta przeznaczona dla osób podróżujących wyłącznie z bagażem podręcznym. SAS uruchamia SAS Go Light na wszystkich europejskich trasach, oczywiście także do i z Polski.

Od jesieni 2015 roku na wybranych trasach w Europie SAS oferuje taryfę SAS Go Light, spotykając się przy tym z bardzo pozytywnymi reakcjami pasażerów.

Od 27 kwietnia pasażerowie podróżujący wyłącznie z bagażem podręcznym będą mogli latać za niższą cenę na wszystkich trasach między Skandynawią i resztą Europy. Wprowadzana obecnie oferta SAS Go Light, stanowiąca uzupełnienie istniejących produktów SAS Go i SAS Plus, przeznaczona jest dla osób podróżujących tylko z bagażem podręcznym. Przeloty w ramach SAS Go Light będą o około 120 SEK (korona szwedzka, 1 SEK= ok 0,47 zł) tańsze niż w ofercie SAS Go.

Stephanie Smitt Lindberg, wiceprezes SAS ds. obsługi pasażerów i programów lojalnościowych, powiedziała: „Posłuchaliśmy naszych klientów, zainteresowanych bardziej zróżnicowanymi ofertami i biletami w niższej cenie dla grupy osób podróżujących bez bagaż rejestrowanego. Właśnie dlatego uruchamiamy SAS Go Light na wszystkich europejskich trasach. SAS Go Light uzupełni naszą aktualną ofertę, a klienci będą mieć możliwość wyboru opcji najbardziej odpowiadającej ich potrzebom.”

Oferta SAS Go Light obejmuje możliwość rezygnacji i pełnego zwrotu kosztów w ciągu 24 godzin od momentu dokonania rezerwacji i wykupu biletu, możliwość wyboru miejsca 22 godziny przed odlotem oraz herbatę i kawę na pokładzie samolotu. Pasażerowie mogą też dopłacić za możliwość skorzystania z poczekalni SAS Lounge lub dokupić oddzielnie bagaż rejestrowany w cenie od 199 SEK. Jeżeli jednak planujemy zabrać ze sobą taki bagaż, korzystniejsza cenowo jest oferta SAS Go.

Podróżując w SAS Go Light można korzystać z przywilejów wynikających z programu SAS EuroBonus. Na przykład rezerwując bilet w ramach SAS Go Light, uczestnicy będący na poziomie srebrnym, złotym i diamentowym mogą zabrać bagaż rejestrowany bezpłatnie, w ilości zależnej od poziomu członkostwa.

Taryfa SAS Go Light nie będzie dostępna na trasach krajowych, wewnątrz Skandynawii oraz poza Europą.