SAS – dwa nowe połączenia z Polski do Skandynawii

archiwum SAS

W letnim rozkładzie 2017, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią dwa nowe, bezpośrednie połączenia: Sztokholm – Kraków oraz Bergen– Gdańsk.

Loty na trasie Sztokholm – Kraków rozpoczną się 26 marca 2017 r. i realizowane będą przez dwa dni w tygodniu (czwartki i niedziele) według następującego rozkładu:
We czwartki:
Wylot ze Sztokholmu o godz. 20:15, przylot do Krakowa o 22:05
Wylot z Krakowa o godz. 22:45, przylot do Sztokholmu o 00:40
W niedziele:
Wylot ze Sztokholmu o godz. 7:10, przylot do Krakowa o 9:00
Wylot z Krakowa o godz. 9:40, przylot do Sztokholmu o 11:35.
Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737. Samoloty SAS wylatujące z Krakowa będą lądować w porcie lotniczym Arlanda, położonym blisko stolicy Szwecji, połączonym z centrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express (20 minut).

Bezpośrednie połączenie SAS pomiędzy Bergen a Gdańskiem również wystartuje w marcu 2017 roku. Loty na trasie Bergen – Gdańsk realizowane będą od 29 marca przez trzy dni w tygodniu (w poniedziałki, wtorki i piątki) według następującego rozkładu:
Wylot z Bergen o godz. 20:05, przylot do Gdańska o 21:45
Wylot z Gdańska o godz. 22:25, przylot do Bergen o 00:10
Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737.

Oczekuje się, że uruchomienie tego połączenia spełni oczekiwania osób podróżujących w celach turystycznych, ale także pozytywnie wpłynie na ruch pracowniczy. Gdańsk jest dla Bergen drugim dużym europejskim kierunkiem po Londynie. Nowe połączenie dopełni jednocześnie aktualną ofertę lotów do kraju dla dużej grupy Polonii przebywającej w Skandynawii.

Nowe trasy Sztokholm – Kraków oraz Gdańsk – Bergen to kolejne ważne nitki na mapie połączeń SAS – obecnie SAS w Polsce oferuje bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Warszawy oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i Sztokholmu (port lotniczy Arlanda.