SAS instaluje najszybsze Wi-Fi w Europie

archiwum SAS

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS 500 mln SEK w całą flotę krótkiego i średniego zasięgu: począwszy od instalacji najszybszego Wi-Fi w Europie, a skończywszy na pełnej modernizacji kabin.

Dzięki partnerstwu z ViaSat, SAS będzie mógł zaoferować wszystkim pasażerom na pokładzie swoich samolotów prędkość transferu na poziomie 12 Mbps i wyższą. Nowy system umożliwi najszybsze połączenie dostępne w Europie podczas lotu – dzięki niemu pasażerowie będą mieli możliwość oglądania telewizji, filmów, słuchania muzyki, czy robienia zakupów on-line.

Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS, powiedział: „Wielu naszych klientów często podróżuje, dlatego odgrywamy istotną rolę w ich życiu. Modernizacja przeprowadzona przez nas we flocie dalekiego zasięgu została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego teraz modernizujemy flotę krótkiego i średniego zasięgu, a proces ten obejmował będzie też instalację Wi-Fi, którego prędkość sprawi, że czas na pokładzie będzie mógł być wykorzystywany do pracy lub rozrywki- np. oglądania ulubionego serialu telewizyjnego. Kiedy zarówno pasażerowie, jak i załoga mają pełen dostęp do internetu, możemy udoskonalać nasze usługi, jednocześnie rozwijając inteligentne rozwiązania cyfrowe ułatwiające życie”

Plany SAS zakładają udostępnienie klientom doskonałego Wi-Fi, dzięki któremu będą oni mogli uzyskać dostęp do wszystkich swoich treści i informacji z każdego miejsca: w domu, na lotnisku lub na pokładzie samolotu. Nowa usługa Wi-Fi na pokładzie zapewnia pasażerom dostęp do najszybszego internetu na rynku. Oprócz streamingu, mediów społecznościowych i tradycyjnych aplikacji wykorzystywanych w pracy, pasażerowie mogą spodziewać się jeszcze wyższego poziomu obsługi ze strony personelu pokładowego wyposażonego ostatnio w iPady Mini, które będą mieć połączenie z Wi-Fi. Dzięki nowemu, szybkiemu Wi-Fi, załoga samolotu będzie mieć dostęp do informacji na temat lotu i pasażerów przed lotem, w jego trakcie i po jego zakończeniu. Będzie ona w stanie pomóc pasażerom w sprawdzeniu, czy ich lot przebiega planowo w stosunku do połączeń przesiadkowych, sprawdzeniu konta EuroBonus, a nawet zarezerwowaniu lotu w ramach tego programu, zrobieniu zakupów w sklepie EuroBonus, wynajęciu samochodu lub zarezerwowaniu taksówki na lotnisku docelowym, a nawet umożliwi załodze zbieranie opinii na temat obsługi – a wszystko to będzie mieć miejsce na pokładzie samolotu.

Pierwszy samolot z nowym systemem Wi-Fi zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2017 roku. Wi-Fi na pokładzie samolotu będzie bezpłatne na trasach krótkiego zasięgu dla wszystkich uczestników programu EuroBonus oraz posiadaczy biletów SAS Plus.

Mark Dankberg, prezes i dyrektor zarządzający ViaSat, dodał: „We współpracy z SAS dostarczamy szybki i ławy w użyciu internet na wysokości ponad 10 tys. metrów. Tylko dzięki połączeniu platformy usługowej ViaSat z satelitarną łącznością europejskiego satelity Eutelsat, jesteśmy w stanie udostępnić SAS najlepsze w swojej klasie Wi-Fi w Europie, z którego mogą korzystać bezpłatnie uczestnicy programu EuroBonus oraz pasażerowie SAS Plus”.