Samorząd terytorialny a turystyka czy razem im po drodze?

materiały prasowe

Jak wygląda, a jak powinna wyglądać współpraca samorządów terytorialnych z branżą turystyką przy promocji turystycznej, opowie podczas IV Forum Promocji Turystycznej, Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

IV Forum Promocji Turystycznej organizowane przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl odbędzie się 24 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Jego hasłem przewodnim jest „Polski biznes turystyczny a dobre praktyki w promocji”. Prelegentami, uczestnikami Pojedynków Ekspertów debat będą jak zwykle najleps fachowcy od promocji turystycznej w Polsce.

Wśród nich znajdzie się Izabela Stelmańska, która wygłosi prelekcję „Samorząd terytorialny a turystyka czy razem nam po drodze?”

Izabela Stelmańska od 1999 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Obecnie jest zastępcą Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Od początku swojej pracy w Samorządzie Województwa Mazowieckiego prężnie działa w zakresie rozwoju turystyki na terenie Województwa Mazowieckiego. W oparciu o wartości takie jak innowacja i kreacja buduje nową jakość gospodarki turystycznej.

W swoich działaniach w zakresie turystyki kieruje się zapisami wynikającymi ze “Strategii rozwoju turystyki dla województwa mazowieckiego” – przy powstaniu którego brała czynny udział.

Uczestniczyła od samego początku w pracach mających na celu powołanie na terenie Województwa Mazowieckiego Regionalnej Organizacji Turystycznej czego efektem było zarejestrowanie w 2006 roku w sądzie rejestrowym Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W latach 2008 – 2009 pełniła funkcję członka zarządu MROT.
Od 2006 roku kiedy to zmieniono ustawę kompetencyjną zajmuje się realizacją ustawy o usługach turystycznych. Uczestniczy bardzo czynnie w pracach mających na celu zmianę ustawy.

Program i rejestracja na IV Forum: TUTAJ