Salon Executive Etiuda na lotnisku Chopina w strefie non-Schengen znów otwarty

Salon Executive Etiuda został oddany po modernizacji do dyspozycji pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina do państw spoza strefy Schengen
Salon Executive Lounge Etiuda w strefie non-Schengen. Fot Lotnisko Chopina

Salon Executive Etiuda został oddany po modernizacji do dyspozycji pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina do państw spoza strefy Schengen. Nowoczesne wnętrze zapewni podróżnym komfortowe warunki do pracy, wypoczynku i relaksu przed rejsem.

Salon zlokalizowany w strefie non-Schengen Lotniska Chopina wcześniej nosił nazwę Bolero. Jednak, aby mocniej podkreślić związek z patronem portu, Fryderykiem Chopinem, zdecydowano się na zmianę nazwy na Etiuda, ponieważ w dorobku kompozytora znajduje się wiele utworów z tego gatunku.

Od piątku, 17 listopada, salon w nowej odsłonie dostępny jest dla podróżnych. Jego remont to nie tylko przemiana wizualna. Dodano wyposażenie, które ma zapewnić pasażerom wypoczynek przed lotem.

„Etiuda, z racji swojej lokalizacji, ma wyjątkowy widok na płytę lotniska, który z pewnością zainteresuje miłośników lotnictwa. Serdecznie zapraszamy pasażerów, aby zrelaksowali się przed podróżą w nowych, wygodniejszych wnętrzach salonu” – mówi Monika Jaszczura, kierownik działu obsługi pasażerów Lotniska Chopina.

Z usług Salonów Executive korzystają głównie pasażerowie wybranych linii lotniczych lecący klasą business, uczestnicy programów lojalnościowych oraz posiadacze kart członkowskich. Istnieje także możliwość wykupienia jednorazowego wstępu do salonu w cenie 190 zł. Oprócz barów samoobsługowych czy aktualnej prasy, do dyspozycji podróżnych dostępne są również miejsca siedzące, tablice z rozkładem lotów i ładowarki do urządzeń mobilnych. Przed modernizacją salon przyjmował dziennie średnio 300 osób, w ciągu roku korzystało z niego około 110 tys. pasażerów.