Saksonia – Krajem Partnerskim ITB Berlin 2022

fot. archiwum TMGS

W 2022 roku Saksonia będzie krajem partnerskim ITB Berlin. Ta decyzja jest zwieńczeniem prawie dwuletniej współpracy z ITB Berlin podczas której Saksonia była Oficjalnym Kierunkiem Podróży Kulturowych berlińskich targów.

Barbara Klepsch, Minister Kultury i Turystyki Saksonii, powiedziała: „Przyszłoroczne oficjalne partnerstwo na ITB umożliwi Saksonii doskonałą okazję promowania się na rynkach turystycznych całego świata jako wyjątkowy kierunek turystyki kulturowej i miejskiej oferujący jednocześnie unikalne doznania natury. To doskonały moment na podjęcie decyzji o partnerstwie na ITB, szczególnie w okresie ponownego otwarcia się na turystykę. Saksonia zaprezentuje spragnionym podróży turystom wszystko na co tak długo czekają: sztukę, kulturę, tętniące życiem miasta i wyjątkową przyrodę.”

Opublikowanie nowego znaku graficznego, logo Saksońskiego partnerstwa na ITB, zaprojektowanego przez Saksońska Organizacje Promocji Turystyki /TMGS/, aby promować to wydarzenie w mediach i na internecie zainicjowało przygotowania do ITB.

Veronika Hiebl, dyrektor zarządzająca TMGS, podkreśliła: „Naszym priorytetem było przedstawienie graficzne wyjątkowych turystycznych I kulturowych atrakcji Saksonii w sposób nowoczesny, odważny, pełen godności a przede wszystkim chwytliwy”

Dostępne są cztery oficjalne wersje logotypu, które w sposób wyważony prezentują Saksońskie atrakcje kulturowe I przyrodnicze.

David Ruetz, Szef ITB Berlin, skomentował: „W poprzednich latach kraje partnerskie Targów ITB spotykały się z wyjątkowo pozytywną reakcja światowych mediów I specjalistów branży turystycznej. Saksonia ma wszelkie możliwości aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej podczas zbliżających się Targów ITB. Saksońska tradycyjna gościnność będzie widoczna I reprezentowana w każdym detalu podczas turystycznego show a ITB będzie ja wspierać I promować na całym świecie.”

Wśród najważniejszych wydarzeń związanych z partnerstwem wymienić należy Galę Otwarcia Targów, która odbędzie się 8 marca z udziałem ważnych osobistości i gości z całego świata. Saksonia będzie odpowiedzialna zarówno za kulturalna jak i kulinarną oprawę uroczystości w przeddzień otwarcia Targów. Na stoisku Saksonii obecnych będzie około 30 partnerów – wystawców z regionu. Saksonia będzie się również intensywnie promowała w mediach konwencjonalnych oraz na Internecie.

Hiebl dodała: „Kraj partnerski Saksonia a także ITB Berlin z niecierpliwością oczekują na wznowienie stacjonarnej formuły targów w marcu 2022.”

W 2021 Saksonia planowała uczestnictwo udział w Targach ITB Berlin jako partner, ale z powodu odwołania imprezy w 2021 ta formuła uczestnictwa została przesunięta na 2022 rok. Na ITB Berlin 2021 Saksonia była, po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii Targów, Oficjalnym Kierunkiem Kulturowym. Podczas całkowicie wirtualnego wydarzenia Organizacja Promocji Turystyki Saksonii /TMGS/ podjął wszelkie możliwe kroki aby promować Saksonię jako najciekawszy kierunek podróży kulturowych i przygotować się do otwarcia na turystykę po lockdownie.

www.saksonia.pl

Rowerem i tramwajem do Radebeul – na wino i do Winnetou