Saalbach – Hinterglemm: wiosenne narty w jednym z największych apres ski w Alpach

White Pearl Mountain Days 2023 /fot. Hedl

Słońce, narty, dobra muzyka i najlepsze kulinarne przysmaki to znak firmowy White Pearl Mountain Days w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Współtwórczynią imprezy jest Anna Veith, legenda austriackiego narciarstwa alpejskiego.

Impreza, uznawana za jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Alpach, rozpoczęła się w piątek 24 marca 2023 roku i potrwa do 2 kwietnia.

„Początek tegorocznych White Pearl Mountain Days był genialny i jesteśmy dumni, że możemy dodać tak miły akcent do wiosennej jazdy na nartach w naszym ośrodku” – mówi Manuel Hirner, dyrektor zarządzający Bergbahnen Saalbach-Hinterglemm.

Długie trasy, krótkie noce

To hasło najlepiej określa charakter tego jednego z najlepszych ośrodków w Alpach. White Pearl Mountain Days dodały szczególnego smaku tym, którzy mają tu do dyspozycji 270 km przygotowanych tras.

Tegoroczne Dni Góry Białej Perły otworzyła młoda śpiewaczka operowa Sophie Schwerthöffer w Xandl Stadl w Hinterglemm. W sumie zaplanowano występy ponad 80 międzynarodowych DJ-ów, a do tego program fitness dla miłośników sportów zimowych oraz specjały kulinarne na najwyższym poziomie – a wszystko to z bezpłatnym wstępem.

„To wyjątkowe 10 dni okraszające wiosenną jazdę na nartach ze wszystkimi jej zaletami. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tegorocznego międzynarodowego składu artystów. W tym roku dołączą do nas gwiazdy DJ-skie, takie jak Jan Blomqvist, znany z Burning Man, Coachella i Tomorrowland” – powiedział Marco Pointner, dyrektor generalny Saalfelden Leogang Touristik.

Gwiazdy muzyki i gwiazda narciarstwa

Szwajcarski DJ Jamie Lewis i Paul Lomax z licznymi występami na żywo (wokal, gitara elektryczna, skrzypce) stworzyli niezapomnianą atmosferę w Reiteralm w Hinterglemm.

„Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy możemy być partnerem imprezy. Wspólnie z Anną Veith zaplanowaliśmy kilka pełnych wrażeń dni na miejscu” – wyjaśnia Stefanie Ahammer, Country Manager Visa Austria.

Dni Białej Perłowej Góry potrwają do niedzieli, 2 kwietnia 2023 r. Przed miłośnikami białego szaleństwa jeszcze dwa koncerty: Jana Blomqvista, a na zakończenie wystąpi Frank Klassen z elektryczną wiolonczelą.