Rzecznik POT, Grzegorz Cendrowski odchodzi

Grzegorz Cendrowski, p.o. rzecznika prasowego Polskiej Organizacji Turystycznej nie będzie już pełnił swojej funkcji. Z organizacją rozstało się też trzech innych pracowników zatrudnionych w administracji, departamencie strategii marketingu i komunikacji internetowej.
Grzegorz Cendrowski pracował w Polskiej Organizacji Turystycznej od końca 2017 roku i pełnił obowiązki rzecznika prasowego. Od jutra (12 lutego) w związku z „restrukturyzacją” w POT przestanie pełnić swoją funkcję.
Z POT odchodzi też trzech innych pracowników: Arkadiusz Osipiuk, wicedyrektor departamentu komunikacji internetowej (zatrudniony od 2018 roku), Dawid Mazur, wicedyrektor departamentu strategii marketingu i Piotr Cheda z administracji. Oficjalnym powodem zwolnień była utrata zaufania i restrukturyzacja.
Rafał Szlachta, prezes POT, w rozmowie z przedstawicielem redakcji portalu WaszaTurystyka.pl, powiedział: „Zmiany były konieczne, ale nie nastąpiły nagle, tuż po objęciu przeze mnie stanowiska prezesa POT. Nie było więc tak, że przyszedłem i zwolniłem kilka osób. Przez trzy miesiące przyglądałem się ich pracy i oceniałem. Przyszedł czas zmian w POT. Życzę zwolnionym dzisiaj osobom jak najlepiej i dziękuję za dotychczasową pracę U nas po prostu wyczerpała się ich ścieżka rozwoju. Potrzebujemy nowych ludzi z nowymi pomysłami. Zmiany zresztą są powiązana z planowanymi zmianami strukturalnymi w POT. Szczegóły znajdą się w nowym rozporządzeniu ministra Gowina, które w przyszłym tygodniu przedstawione zostanie Radzie POT do zaopiniowania. Chciałbym, że departamenty POT były samodzielne. Rozporządzenie wejdzie w życie tzw. szybkim trybie, tzn. 21 dni od zaopiniowania przez Radę POT.”
POWIĄZANE WPISY
14 marca 2025
Światowy Dzień Wody we Wrocławiu
22 marca na placu Solnym we Wrocławiu odbędzie się piknik z okazji Światowego Dnia Wody.…
0 Komentarzy4 Minuty
13 marca 2025
Rekordowy rok polskich turystów w Szwajcarii
Drugi rok z rzędu polscy turyści w Szwajcarii przekroczyli liczbę 200 tys. noclegów. W…
0 Komentarzy3 Minuty
11 marca 2025
Ferie 2025: Kołobrzeg i Szklarska Poręba na topie
Polacy nie rezygnują z podróży, ale wybierają mądrzej. Ferie zimowe 2025 przyniosły…
0 Komentarzy4 Minuty
10 marca 2025
Rekordowa liczba Polaków w Indonezji
Polscy turyści polubili Indonezję. W ubiegłym roku kraj 17 tys. wysp odwiedziła rekordowa…
0 Komentarzy2 Minuty
3 marca 2025
Dolnośląski Fundusz Odrzański: trwa nabór wniosków na wsparcie inicjatyw wodnych
Trwa nabór wniosków dla organizacji pozarządowych na działania związane z budową i…
0 Komentarzy3 Minuty
28 lutego 2025
Save the date! XVI Forum Promocji Turystycznej już 28 kwietnia 2025 roku
XVI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 28 kwietnia 2025 roku w Hali Stulecia we…
0 Komentarzy2 Minuty
27 lutego 2025
Video Podcast Waszej Turystyki: brawura i brak rozwagi na wakacjach może nas kosztować nawet setki tysięcy złotych
Brak ostrożności podczas podróży może mieć poważne konsekwencje zdrowotne i finansowe.…
0 Komentarzy1 Minuty
26 lutego 2025
Marcin Mazur i Piotr Dwurnik nowymi wiceprezesami IGHP
Do zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyło dwóch nowych członków. Rada…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lutego 2025
Więcej niż all inclusive. Z Itaką do Turcji
Turcja łączy warunki naturalne z nowoczesną infrastrukturą, dopasowaną do potrzeb turysty…
0 Komentarzy9 Minuty