Rzecznik POT, Grzegorz Cendrowski odchodzi

Rzecznik prasowy POT Grzegorz Cendrowski/fot. archiwum UM Wrocław

Grzegorz Cendrowski, p.o. rzecznika prasowego Polskiej Organizacji Turystycznej nie będzie już pełnił swojej funkcji. Z organizacją rozstało się też trzech innych pracowników zatrudnionych w administracji, departamencie strategii marketingu i komunikacji internetowej.

Grzegorz Cendrowski pracował w Polskiej Organizacji Turystycznej od końca 2017 roku i pełnił obowiązki rzecznika prasowego. Od jutra (12 lutego) w związku z “restrukturyzacją” w POT przestanie pełnić swoją funkcję.

Z POT odchodzi też trzech innych pracowników: Arkadiusz Osipiuk, wicedyrektor departamentu komunikacji internetowej (zatrudniony od 2018 roku), Dawid Mazur, wicedyrektor departamentu strategii marketingu i Piotr Cheda z administracji. Oficjalnym powodem zwolnień była utrata zaufania i restrukturyzacja.

Rafał Szlachta, prezes POT, w rozmowie z przedstawicielem redakcji portalu WaszaTurystyka.pl, powiedział: “Zmiany były konieczne, ale nie nastąpiły nagle, tuż po objęciu przeze mnie stanowiska prezesa POT. Nie było więc tak, że przyszedłem i zwolniłem kilka osób. Przez trzy miesiące przyglądałem się ich pracy i oceniałem. Przyszedł czas zmian w POT. Życzę zwolnionym dzisiaj osobom jak najlepiej i dziękuję za dotychczasową pracę U nas po prostu wyczerpała się ich ścieżka rozwoju. Potrzebujemy nowych ludzi z nowymi pomysłami. Zmiany zresztą są powiązana z planowanymi zmianami strukturalnymi w POT. Szczegóły znajdą się w nowym rozporządzeniu ministra Gowina, które w przyszłym tygodniu przedstawione zostanie Radzie POT do zaopiniowania. Chciałbym, że departamenty POT były samodzielne. Rozporządzenie wejdzie w życie tzw. szybkim trybie, tzn. 21 dni od zaopiniowania przez Radę POT.”

POT wzmacnia zespół od promocji w internecie