Ryanair wznowi połączenie Wrocławia z Lizboną

fot. archiwum lotniska we Wrocławiu

Wraz z nowym rozkładem lotów do siatki połączeń wrocławskiego lotniska powróci Lizbona. Samoloty Ryanaira na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu.

Do Lizbony będzie można będzie polecieć z Wrocławia już od 31 października. Przewoźnik, linie Ryanair, zapowiada uruchomienie dwóch rejsów tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Cieszymy się, że powraca jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Lizbona jest bardzo lubiana przez polskich turystów. Decyzja przewoźnika to również dobry prognostyk na nowy sezon. Widzimy, że linie lotnicze są gotowe do przywracania kierunków lub uruchamiania nowych. Sytuacja pandemiczna nadal przynosi wiele niewiadomych, ale patrzymy w przyszłość z ostrożnym optymizmem.”

Wcześniej linie Ryanair ogłosiły nowe połączenie z duńskim Billund, miejscowością słynącą z Legolandu.

Dużo lotów na południe

W ofercie lotów niskokosztowych największym powodzeniem cieszą się kierunki na południe Europy – przede wszystkim do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wielu podróżnych wybiera również nowości, czyli Zadar i Split w chorwackiej Dalmacji.

Wśród kierunków czarterowych (czyli oferowanych przez biura podróży) liderem tegorocznego sezonu wakacyjnego jest turecka Antalya, a w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się również Burgas (Bułgaria), Rodos, Chania i Heraklion (Grecja), Tirana (Albania), Bodrum (Turcja) oraz Majorka i Malaga (Hiszpania). Coraz większym powodzeniem cieszy się też tegoroczna nowość – Olbia (Sardynia/Włochy).

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, skomentował: „Obserwujemy duże zainteresowanie kierunkami typowo wakacyjnymi, zarówno w ofercie przewoźników niskokosztowych, jak i biur podróży. Oczywiście sytuacja nadal daleka jest od normalnej, ale też dużo lepsza niż w ubiegłym roku. Widać, że relatywnie większym zainteresowaniem cieszą się te kraje, które łagodzą restrykcje związane z podróżami turystycznymi.”

Poza połączeniami na południe, pasażerowie mają też do dyspozycji szereg kierunków niskokosztowych do Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Ukrainę.
Do wyboru jest również sporo połączeń sieciowych. Linie Lufthansa oraz SWISS realizują obecnie nawet pięć rejsów dziennie z Wrocławia do Frankfurtu, Monachium czy Zurychu. Połączenia do Amsterdamu oferują linie KLM.

Cezary Pacamaj zaznaczył: „Wraz ze znoszeniem obostrzeń pandemicznych przewoźnicy sieciowi systematycznie przywracają kierunki lub zwiększają częstotliwość rejsów. Jednak warunki zmieniają się dość szybko, co wpływa również na aktualną ofertę.”

Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na lotnisku nadal osiąga 50-60% poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył ponad 217 tysięcy pasażerów.

Ryanair połączył Wrocław z Mazurami