Ryanair połączył Wrocław z Mazurami

fot. archiwum Lotniska we Wrocławiu

Nowe połączenie lotnicze na Mazury to kolejny kierunek w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair. Połączenia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, powiedział: „Możliwość krótkiego lotu ma zachęcić turystów do podróży w oba kierunki – zarówno na Mazury, jak i na Dolny Śląsk. To połączenie jest ważne dla obu regionów.
Połączenie lotnicze Wrocław-Olsztyn otwiera nowe możliwości, szczególnie dla turystów w sezonie wakacyjnym, który niedawno się rozpoczął. Zapraszamy również mieszkańców Mazur do korzystania z połączenia i odkrywania uroków naszego pięknego regionu. Dzięki takim działaniom wspomagamy branżę turystyczną, a Mazury jeszcze nigdy nie były tak blisko Dolnego Śląska.”

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, dodał: „ Mnie to połączenie cieszy wyjątkowo, bo Mazury odwiedzam regularnie, przeżywając tam latem cudowny czas i doceniając walory tamtejszej przyrody. Uśmiecham się na samą myśl, że w ciągu godziny z drobnym okładem mieszkańcy Wrocławia mogą teraz przenieść się do mazurskiego raju. To połączenie godne polecenia, tym bardziej, że, niestety, zaczyna nam zaglądać w oczy widmo czwartej fali pandemii i nowe mutacje koronawirusa, co znów może komplikować zagraniczne podróże. Choć mam ogromną nadzieję, że unikniemy najgorszego, w czym sami sobie dopomożemy – szczepiąc się. Krótki czas podróży na Mazury to świetna perspektywa zwłaszcza dla osób, które planują spędzić tegoroczne wakacje w Polsce.”

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, skomentował: „Siatka połączeń wakacyjnych z wrocławskiego lotniska jest bardzo bogata. To nie tylko popularne kierunki na południe Europy czy lubiane destynacje czarterowe, ale też propozycje dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce. Teraz do wygodnych i szybkich połączeń dochodzi możliwość podróży w wyjątkowo atrakcyjny region Warmii i Mazur.”

Do Olsztyna można polecieć dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.
W piątki wyloty z Wrocławia o godz. 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 11.55.
W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, a w poniedziałki o godz. 13.25.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Nowe połączenie jest korzystne nie tylko dla wrocławian, ale również mieszkańców Warmii i Mazur, przed którymi otwiera się perspektywa szybkiej i bezpiecznej podróży na Dolny Śląsk. Stale zachęcamy, by zwiedzać nasz region. Na turystów we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku czeka wiele zachwycających miejsc, dzięki którym wakacje będą źródłem wielu pozytywnych wspomnień”.

Przystanek „Port Lotniczy” z nową zapowiedzią

To nie jedyna nowość we Wrocławiu związana z lotniskiem – na pasażerów podróżujących w kierunku Portu Lotniczego czeka niespodzianka. W autobusach linii 106, 129 i nocnej 206 pasażerowie usłyszą niezwykłą zapowiedź tuż przed dojazdem pod terminal przy ul. Granicznej: „Drodzy pasażerowie, witamy w Porcie Lotniczym Wrocław. Życzymy wysokich lotów”. Tę wyjątkową formułę przygotowało wrocławskie MPK:

Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław, zaznaczył: „Nowy komunikat, tak jak i dotychczasowy, będzie emitowany w dwóch językach: polskim i angielskim. Zapowiedź jest także ubarwiona efektem dźwiękowym odlatującego samolotu. Pojawiały się propozycje, by na końcu zapowiedzi pasażerowie usłyszeli oklaski, tak często słyszane na pokładzie samolotu, ale uznaliśmy, że nie jest naszą rolą promowanie tak obciachowych zachowań.

Lotnisko we Wrocławiu – w czerwcu prawie 80 kierunków

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center