Ryanair wspiera Fundację Dzieciom. 30 tys. euro ze sprzedaży zdrapek przekazano na cele charytatywne

Ryanair przekazał wczoraj (30 października) 30 tys. euro swojemu partnerowi charytatywnemu, Fundacji Dzieciom, aby wesprzeć pracę organizacji w zakresie opieki nad chorymi dziećmi. Ryanair współpracuje z Fundacją Dzieciom w Polsce w ramach programu zdrapek od 2019 roku i przy wsparciu swoich klientów zebrał do tej pory 40 tys. euro na rzecz fundacji.

Program zdrapek Ryanair okazał się popularny wśród polskich klientów, dając pasażerom szansę na wygranie nagród, w tym samochodów i nagród pieniężnych, a także szansę na zgarnięcie 1 mln euro w corocznym wydarzeniu Ryanair “Win a Mill”, które odbywa się w siedzibie linii lotniczej w Dublinie w Irlandii.

Po uruchomieniu programu zdrapek charytatywnych w 2009 roku, Ryanair zebrał do tej pory łącznie 2 mln euro na cele charytatywne w całej Europie.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze wsparcie dla Fundacji Dzieciom, przekazując darowiznę w wysokości 30 tys. euro, która stanowi hojny wkład naszych klientów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie w ciągu ostatniego roku. Z dumą współpracujemy z Fundacją Dzieciom od 2019 roku i przez cały ten czas zebraliśmy ponad 40 tys. euro na cele charytatywne. Mamy silną więź z tą organizacją charytatywną, a nasze załogi z ogromną pasją wspierają niesamowitą pracę, którą wykonują w Polsce” – mówi o wsparciu Ryanair dla Fundacji Dzieciom, szefowa komunikacji Ryanair, Jade Kirwan.

„Dzięki naszemu programowi zdrapek Ryanair przekazał ponad 2 mln euro na rzecz organizacji charytatywnych w całej Europie i chcemy szczególnie podziękować wszystkim naszym klientom, którzy kupili zdrapkę charytatywną na pokładzie samolotu Ryanair, pomagając zarówno Fundacji Dzieciom, jak i wielu innym ważnym organizacjom charytatywnym w całej Europie. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszego programu zdrapek i wspieranie jeszcze większej liczby organizacji charytatywnych, ponieważ nadal rośniemy, aby przewieźć 300 mln pasażerów rocznie do 2034 roku” – dodaje Jade Kirwan.