Ryanair umożliwi zmianę rezerwacji na lot z w kwietniu bez opłat

ryanair zmiana rezerwacji kwiecień

Rozkład wszystkich linii lotniczych Ryanair Group ucierpiał na sytuacji z epidemią COVID-19, a przewoźnik spodziewa się uziemienia większości floty w Europie za 7-10 dni. W związku z tym przewoźnik wprowadza możliwość bezpłatnej zmiany wszystkich rezerwacji na kwiecień.

Całkowite zniesienie opłaty za zmianę lotu i bezpłatna zmiana jego terminu – to opcja wprowadzona przez Ryanair dla wszystkich podróży zaplanowanych na kwiecień. Przy czym klient będzie musiał zapłacić różnicę w cenie biletu, jeśli taka nastąpi i nie będzie mógł zmienić terminu lotu na inną datę kwietniową. Bezpłatna zmiana daty lotu będzie miała zastosowanie tylko do pierwotnej trasy.

Ryanair spodziewa się paraliżu nieba nad Europą

„Ściśle współpracujemy z organami państwowymi i będziemy przestrzegać wszelkich nałożonych ograniczeń podróży oraz wszystkich wytycznych WHO i EASA” – czytamy w komunikacie Ryanair.

„W ciągu ostatniego tygodnia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 i związane z nim ograniczenia podróży wprowadzane przez rządu poszczególnych krajów, w niektórych bez uprzedzenia, miały znaczący i negatywny wpływ na rozkłady lotów wszystkich linii lotniczych Ryanair Group. Ryanair oczekuje, że skutkiem tych ograniczeń będzie uziemienie większości floty samolotów w Europie w ciągu najbliższych 7-10 dni” – oświadczył przewoźnik.

Przypomnijmy, że rząd zamknął granice Polski. Wszystkie międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze w Polsce zostały zawieszone, wyjątkiem są zaplanowane czartery oraz samoloty PLL LOT obsługujące polskich obywateli w ramach akcji #LotdoDomu.

Czytaj także: Wszystkie loty wewnątrzkrajowe są zawieszone