Koniec turystyki zagranicznej. Polska zamyka granice na 10 dni

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie granic Polski dla cudzoziemców na 10 dni od 15 marca. Polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.
Mateusz Morawiecki powiedział: “Wprowadziliśmy stan zagrożenia epidemicznego. Podejmujemy decyzję o przywróceniu granic. Zostają one odtworzone na 10 dni z możliwością przedłużenia. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów.
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, dodał: “Zawieszane są loty międzynarodowe, nasze rodzime linie również nie będą wylatywały poza granicę.”
Z kolei Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, podkreślił: “Jeśli nie jesteś obywatelem naszego kraju to nie jest czas na podróże, to nie jest czas na odwiedziny. Zamknięcie granicy dla cudzoziemców będzie miało odstępstwa. Służby celne wpuszczą do Polski osoby, które np. pracują w Polsce. Te osoby będą jednak musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. Rząd opublikuje listę konkretnych przejść granicznych, w których w takich sytuacjach będzie można przekroczyć granicę. Granice są zamknięte na 10 dni, z możliwością przedłużenia o kolejne 20 dni, a następnie 30 dni.
Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami. Obywatele polscy mogą wrócić do Polski także transportem kołowym, czyli samochodami osobowymi, busami i autokarami.
Wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe od niedzieli od północy zostaną zawieszone. Krajowe połączenia lotnicze i kolejowe działają nadal.
POWIĄZANE WPISY
16 stycznia 2026
Łódź z historycznym wynikiem. Miasto odwiedziło 5,1 mln gości w 2025 roku
Jak wynika z danych Łódzkiej Organizacji Turystycznej, w 2025 roku Łódź odwiedziło…
0 Komentarzy4 Minuty
16 stycznia 2026
Sezon ferii zimowych rusza w Małopolsce. W Krynicy startuje Zima TVN, a w Jurgowie ferie z Radiem ZET
W dniach 16-18 stycznia Małopolska stanie się centrum zimowej rozrywki, sportu i dobrej…
0 Komentarzy2 Minuty
15 stycznia 2026
Slowhop rozdaje 999 voucherów na noclegi. Akcja promuje ideę slow travel w Polsce
Slowhop, serwis rezerwacyjny oferujący kameralne obiekty noclegowe w otoczeniu natury,…
0 Komentarzy2 Minuty
14 stycznia 2026
Szczawnica – przygoda, relaks i zdrowie w sercu Pienin
Szczawnica, położona w południowej Polsce, jest jednym z głównych ośrodków turystycznych…
0 Komentarzy2 Minuty
13 stycznia 2026
SITE Poland świętuje 10 lat działalności. Powołano nowy zarząd stowarzyszenia
SITE Poland uczciło 10-lecie swojej działalności, podsumowując dekadę zaangażowania na…
0 Komentarzy5 Minuty
9 stycznia 2026
Wycieczka VIP po Gran Canarii do wylicytowania na aukcji charytatywnej V Gali Waszej Turystyki
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
9 stycznia 2026
Bluza z autografem Franza Klammera do wylicytowania na aukcji charytatywnej V Gali Waszej Turystyki
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
8 stycznia 2026
New York Times wyróżnił Warszawę. Stolica Polski zajęła drugie miejsce w rankingu najciekawszych kierunków podróży po świecie
Amerykański dziennik New York Times wyróżnił Warszawę w swoim zestawieniu corocznego…
0 Komentarzy2 Minuty
8 stycznia 2026
Pierwszy lot do San Francisco z PLL LOT do wylicytowania na aukcji charytatywnej V Gali Waszej Turystyki
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty











[…] Koniec turystyki zagranicznej. Polska zamyka granice na 10 dni […]