Ryanair Sun zmienia się w Buzz

archiwum Buzz

Jesienią tego roku Ryan Sun zmieni nazwę na Buzz. Planowany jest nowy branding samolotów, nowe stroje personelu, nowa strona internetowa i aplikacja.

Ryanair Sun, jako samodzielna jednostka grupy Ryanair otrzymała polski certyfikat przewoźnika lotniczego na początku 2018 roku, a latem 2018 roku rozpoczęła loty czarterowe dla największych biur podróży w Polsce.

Linia wykorzystywała w tym celu 5 maszyn typu Boeing 737-800. Od sezonu zima 2018/2019, linia wykonuje również połączenia regularne w formule wet-lease dla Ryanair.

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, powiedział podczas konferencji w Warszawie: „Obecnie dysponujemy 17 samolotami (Boeingami 737-800), latem liczba ta wzrośnie do 25. Buzz będzie obsługiwał zarówno loty regularne dla Ryanair jak i czarterowe dla polskich biur podróży. Skupimy się głównie na usługach B2B. Jesienią tego roku ruszy nowa strona internetowa oraz aplikacja Buzz. Poprzez stronę i aplikację Buzz pasażerowie będą mogli dokonywać rezerwacji lotów na trasach oferowanych w ramach siatki połączeń Ryanair, w tym na trasach obsługiwanych przez Buzz.

Buzz – zarówno nazwa,jak i wizerynek pszczoły – młodość i pozytywną energię. Zmiana Rynair Sun na Buzz, to element strategii firmy. W ramach holdingu działają cztery samodzielne linie: Buzz, Ryanair DAC, Laudamotion i Ryanair UK.
Wierzymy, że zmiany w linii spowodują dalszy rozwój. W ubiegłym sezonie letnim przewieźliśmy w ramach czarterów 600 tysięcy klientów, w tym roku planujemy 900 tysięcy. Na razie nie planujemy dodatkowego zatrudnienia – dysponujemy ok. 250 pilotami i 580 osobami personelu pokładowego.

Zmiana malowania samolotów nastąpi stopniowo po zakończeniu sezonu letniego. Liczymy, że pszczoła na naszych samolotach wpłynie nie tylko na poprawę wizerunku całego Ryanaira, ale i na zwiększenie sprzedaży.”

 

Z 25 maszyn Buzza, 24 będą latać, jedna będzie w odwodzie.