Ryanair – ruch pasażerski w czerwcu większy o 14 proc.

archiwum Ryanair'a

W czerwcu linia lotnicza Ryanair obsłużyła 9,5 mln pasażerów, to o 14 proc. więcej niż w szóstym miesiącu ubiegłego roku.

Współczynnik wypełnienia miejsc wzrósł o 5 punktów procentowych do 93 proc., zaś liczba pasażerów obsłużonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 14 proc., do 94,3 mln.

Kenny Jacobs, dyrektor marketingu (CMO) z linii lotniczej Ryanair powiedział: „W czerwcu ruch pasażerski Ryanair wzrósł o 14 proc. do 9,5 mln klientów, a współczynnik wypełnienia wzrósł o 5 punktów procentowych do 93 proc., za sprawą naszych najniższych cen, a także dzięki wdrażaniu programu ulepszania obsługi klienta „Always getting better”, który jest ogromnym sukcesem firmy i przewyższył nasze oczekiwania. Dzięki wprowadzonym zmianom wskaźnik wypełnienia samolotów znacząco wzrósł przy zwiększonym oferowaniu w sezonie zimowym.
Z nowymi połączeniami, zwiększoną częstoliwością lotów, ofercie Business Plus i Family Extra Ryanair dostarcza znacznie więcej niż niskie ceny biletów na każdym rynku, na którym działamy. W 2015 roku klienci mogą spodziewać się dalszych udoskonaleń serwisu, jaki wprowadzimy w ramach naszego programu AGB, który zawiera nową stronę internetową oraz aplikację mobilną, nowe wnętrza kabiny, nowe mundury załogi pokładowej i nowe menu, obniżone opłaty lotniskowe, a także nowe funkcje cyfrowe takie jak: opcja „hold the fare” i funkcja porównywania cen oraz dostępność do obszernych informacji na temat destynacji do których latamy.”