Ryanair punktualny w sierpniu w 93 proc.

archiwum Ryanaira

Punktualność Ryanaira wyniosła 93 proc. (z wyłączeniem opóźnień spowodowanych przez ATC) w porównaniu do 89proc. w sierpniu 2018 roku.

Niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu ATC spowodowały opóźnienia ponad 18,785 lotów Ryanaira w sierpniu – to dotychczas najgorszy miesiąc w tym roku
Odwołano tylko 10 lotów w porównaniu do 547 odwołanych w sierpniu 2018 roku.

Ryanair opublikował także lipcowe wyniki ‘Rate My Flight’, w których 86 proc. z ponad 131.000 respondentów oceniło swój lot “doskonale/bardzo dobrze/dobrze”.

Pasażerowie wysoko ocenili załogę pokładową (91 proc.), serwis na pokładzie (90 proc), wybór posiłków i napoi (83 proc.) oraz proces wejścia na pokład (82 proc.).

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Ryanair przewiózł w lipcu prawie 15 milionów pasażerów, a nasza punktualność na ponad 81 000 lotów wyniosła 93 proc. (z wyłączeniem ATC). Niestety niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego ATC i zakłócenia ich pracy miały olbrzymi wpływ na operacje lotnicze w Europie, w szczególności we Francji, Hiszpani i w Niemczech. Sierpień był jak dotąd najgorszym miesiącem pod względem opóźnień spowodowanych przez ATC, ale cieszymy się, że dobrze sobie z tym poradziliśmy, a nasza punktualność (z wyłączeniem opóźnień ATC) wzrosła zarówno z miesiąca na miesiąc, jak i z roku na rok.”