Ryanair – ponad milion rezerwacji Amerykanów

archiwum Ryanair'a

Ponad milion Amerykanów dokonało rezerwacji lotu tego lata na amerykańskiej stronie internetowej Ryanair.com. To ponad 50 proc. więcej w porównaniu z latem 2015 roku. Te rekordowe wyniki sprzedaży na amerykańskiej stronie internetowej Ryanair zawdzięcza między innymi możliwości płacenia w dolarach amerykańskich. Z uwagi na tanie loty Ryanaira coraz więcej klientów amerykańskich rezygnuje z podróży pociągiem po Europie, decydując się na latanie Ryanairem.
Najczęściej z usług Ryanaira korzystali mieszkańcy Kalifornii, Nowego Jorku, Florydy, Illinois oraz Teksasu. Najchętniej wybieranymi trasami były Dublin – Edynburg, Ateny – Santorini, Barcelona – Rzym, Frankfurt Hann – Londyn Stansted oraz Dublin – Amsterdam.

Robin Kiely z Ryanaira powiedział: “Ponad milion mieszkańców Stanów Zjednoczonych wybrało podróż Ryanairem latem 2016 r. To ponad 50 proc. więcej niż przed rokiem. Te rekordowe wyniki zawdzięczamy utworzeniu naszej amerykańskiej strony internetowej, za pośrednictwm której płatności za bilety można dokonać w dolarach amerykańskich. Amerykanie coraz cześciej rezygnują z podróży kolejowych po Europie i decydują się na loty Ryanairem z uwagi na niskie ceny oraz największą siatkę połączeń w Europie. Nasza amerykańska strona internetowa zyskuje coraz więcej użytkowników umożliwiając Amerykanom zaplanowanie swoich podróży po Europie oraz realizowanie płatności w dolarach amerykańskich. W najbliższych miesiącach na pokładach naszych amerykańskich boeingów, spodziewamy się jeszcze więcej klientów z USA.”