Ryanair poleci z Lublina do Bergamo

Linia Ryanair ogłosiła nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Mediolanu na lotnisko w Bergamo. Inauguracja lotów do północnych Włoch ma nastąpić 26 marca. Dzień później ten sam kierunek zaczną obsługiwać samoloty włoskiego przewoźnika, linii lotniczej Aeroitalia.

Z systemów rezerwacyjnych Ryanair wynika, że połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, piątki i niedziele. Bilety można już kupić na stronie internetowej irlandzkiego przewoźnika. Natomiast włoska linia Aeroitalia będzie latać na tej trasie również trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. Zatem aż sześć razy w tygodniu będą realizowane połączenia z Mediolanem.

“Mamy już takie doświadczenia, kiedy dwóch przewoźników decydowało się na obsługę tych samych kierunków. Obecnie Wizzair i Ryanair latają od nas do Luton. Dwóch przewoźników na jednej linii oznacza, że trasa ma potencjał i w opinii linii lotniczych będzie cieszyła się powodzeniem wśród pasażerów. Połączenia są bardzo dogodne, gdyż można wybrać się do Mediolanu na przykład na weekend, na tzw. city break, do czego oczywiście zapraszamy mieszkańców województwa lubelskiego” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Połączenie z Portu Lotniczego Lublin z Mediolanem to świetna wiadomość dla turystów, miłośników nart i przedsiębiorców. Lombardia do znakomita destynacja turystyczna mająca do zaoferowania, poza stolicą – Mediolanem, także jeziora Como i Gardę oraz atrakcyjne rejony narciarskie w Dolomitach. Jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy woj. lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech.

Aeroitalia połączy Lublin z Mediolanem