Aeroitalia połączy Lublin z Mediolanem

fot. archiwum Lotniska w Lublinie

Włoska linia lotnicza Aeroitalia ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia z Portu Lotniczego Lublin na lotnisko w Bergamo. Inauguracyjny lot nastąpi 27 marca 2023 roku i będzie wykonywany dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki.

“To bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów. Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważne, także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa. Dodatkowo, ta nowa destynacja jest prezentem z okazji dziesiątej rocznicy działalności naszego lotniska” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Połączenie z lubelskiego lotniska umożliwi spędzenie w Mediolanie wydłużonego weekendu, gdyż samoloty będą latały w piątki i w poniedziałki. Lombardia to destynacja turystyczna mająca do zaoferowania, poza samym Mediolanem, także Jezioro Como i Garda, czy rejony narciarskie w Dolomitach. Jest to też jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy Lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech.

“Zauważamy w Lublinie wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników, w samym Świdniku, po sąsiedzku naszego lotniska, działa przecież potentat w produkcji śmigłowców firma o włoskich korzeniach Leonardo, z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie dlatego liczymy, że nowe połączenie będzie interesujące również dla mieszkańców Lombardii. Rośnie rozpoznawalność naszego regionu w północnych Włoszech, więc będzie to idealna okazja dla włoskich turystów, by odwiedzić Lubelskie i przekonać się na własne oczy o jej urokach” – dodaje prezes Hawryluk.

Aeroitalia to nowa prywatna linia lotnicza. Posiada flotę Boeingów 737-800, które latają m.in. do Amsterdamu, Barcelony, Londynu, Malagi, na Korfu w Grecji ze swojej bazy na lotnisku w Forli. Niedawno przewoźnik zapowiedział znaczący rozwój kierunków z nowych baz w Mediolanie i Florencji.

Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika, a z okazji nowych połączeń z Mediolanu, przewoźnik wprowadził 25 proc. zniżki na 250.000 biletów.