Ryanair połączy zimą Wrocław z Anglią, Cyprem i Włochami

fot. archiwum lotniska we Wrocławiu

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziały uruchomienie w zimowym rozkładzie lotów trzech nowych kierunków z Wrocławia: do Pafos na Cyprze, Pizy we Włoszech oraz Bournemouth w Anglii.

Jako pierwsze z nich, 31 października, ruszy połączenie do Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Samoloty na trasie Wrocław-Pafos będą latały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele.

1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, Z Wrocławia do Pizy będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.
Z kolei 3 listopada uruchomione zostanie trzecie premierowe połączenie – do Bournemouth na południu Anglii. Samoloty na trasie Wrocław-Bournemouth będą latały w środy i soboty.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Cieszymy się z kolejnych nowych połączeń wzbogacających naszą siatkę na sezon zimowy. Każdy z tych kierunków jest ciekawy dla turystów, oferuje inne atrakcje i inny klimat. Liczymy na to, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów przewoźnika. Widać, że linie lotnicze są gotowe do przywracania połączeń i uruchamiania nowych. To dobry prognostyk na sezon zimowy.”

Portugalia, Dania, Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie

Już wcześniej linie Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączenia do Lizbony. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Do stolicy Portugalii będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Do dyspozycji będą dwa rejsy tygodniowo – w środy i w niedziele. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon.
Dodatkowo, w ofercie przewoźnika pojawi się połączenie do duńskiego Billund, miejscowości słynącej z Legolandu, a więc również ciekawe turystycznie, zwłaszcza dla rodzin.

Konkretyzuje się również oferta biur podróży na sezon jesienno-zimowy. Już na przełomie września i października startuje Madera, portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim. Można również planować wypoczynek w Turcji, w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Taba), na Wyspach Kanaryjskich (tu dostępne są dwa kierunki – Fuerteventura i Gran Canaria), a także na Zanzibarze, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. W sprzedaży jest również coraz popularniejszy i zyskujący entuzjastów Oman.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Z punktu widzenia podróżnych najważniejsze jest to, że wybór kierunków jest ciekawy i różnorodny. Najbliższy sezon zimowy zapowiada się dużo lepiej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego cieszymy.”

Ryanair połączył Wrocław z Mazurami