Ryanair połączy Wrocław ze Sztokholmem

fot. archiwum Ryanaira

Od marca 2022 roku połączenie między Wrocławiem a portem lotniczym Sztokholm Arlanda uruchamiają linie Ryanair.

Na nowej trasie z Wrocławia dostępne będą cztery rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Sztokholm Arlanda to główny port Szwecji i jeden z trzech najważniejszych w Skandynawii. Połączenie rusza 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich.”

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu.”

Lotnisko we Wrocławiu – sześć nowych kierunków i dwa powroty w zimowym rozkładzie lotów