Lotnisko we Wrocławiu – sześć nowych kierunków i dwa powroty w zimowym rozkładzie lotów

fot. archiwum Lotniska we Wrocławiu

54 połączenia, w tym 42 niskokosztowe, 7 sieciowych i 5 czarterowych pojawią się w nowym rozkładzie lotów z Wrocławia.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Te liczby to dobry znak. Przewoźnicy, zarówno ci z sektora low cost, jak i sieciowi, przywrócili już większość połączeń. To sygnał, który świadczy o tym, że wrocławskie lotnisko jest dla linii lotniczych istotnym punktem na mapie Polski. Potwierdza to również najnowsze połączenie linii Wizz Air z Wrocławia na Lanzarote. Jesteśmy jedynym lotniskiem w kraju, z którego przewoźnik zdecydował się w tym sezonie uruchomić takie rejsy.”

Nowości

Od niedzieli (31 października) będziemy mogli podróżować do nowych miejsc, lecąc bezpośrednio z Wrocławia. Nowościami będą: Lizbona, Lanzarote, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth.

Do stolicy Portugalii pierwszy samolot odleci już 31 października. Loty trwające 3 godziny i 40 minut, będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

31 października to także pierwszy dzień, w którym polecimy na Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru oraz do Billund, duńskiego miasteczka, w którym mieści się słynny LEGOLAND.

1 listopada z Wrocławia odlecą także pierwsze samoloty do Pizy. Linie Ryanair będą kursowały na tej trasie w poniedziałki i piątki.

Nowością w rozkładzie lotów jest także Bournemouth, brytyjska mekka surferów położona nad kanałem La Manche. Tam polecimy w środy i soboty.

Ostatnią nowością, która wejdzie do siatki lotów 22 grudnia, jest Lanzarote. Na Wyspy Kanaryjskie samoloty linii Wizz Air będą latały w każdą środę aż do 11 maja.

Do nowego rozkładu lotów po dłuższej nieobecności wraca także niskokosztowe i popularne połączenie do Brukseli Charleroi – loty będą realizowane we wtorki i soboty od 2 listopada.

Kolejnym połączeniem z Wrocławia, które wznowiono, jest Kopenhaga. Od 4 listopada samoloty SAS będą latać na lotnisko Kastrup w każdy czwartek i niedzielę. Lot potrwa tylko godzinę i 15 minut.

Więcej lotów przewoźników sieciowych

W nowym rozkładzie znajdziemy siedem połączeń sieciowych: Amsterdam (KLM), Frankfurt i Monachium (Lufthansa), Zurych (SWISS), Düsseldorf (Eurowings), Warszawa (PLL LOT), a także powracające do rozkładu lotów połączenie do Kopenhagi (SAS).

Od 31 października zwiększy się liczba rejsów do Amsterdamu – będą realizowane codziennie, oprócz sobót. Częściej polecą także samoloty na trasie Wrocław-Warszawa. W nowym rozkładzie zaplanowano po pięć rejsów w poniedziałki, środy i piątki, po cztery – we wtorki i czwartki i po trzy w weekendy. Lufthansa z kolei zapowiedziała większe samoloty na trasie do Monachium.

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Poszerzenie oferty połączeń sieciowych oznacza większą wygodę dla sektora biznesowego nie tylko z Wrocławia, ale i całego regionu. To właśnie pracownicy międzynarodowych firm i koncernów stanowią największe grono pasażerów w samolotach latających do wielkich europejskich hubów tj. Frankfurt czy Kopenhaga.”

Lotnisko we Wrocławiu – 68 lotów sieciowych tygodniowo w sezonie zimowym