Ryanair połączy Wrocław z Porto

fot. archiwum Lotniska we Wrocławiu

Linie lotnicze Ryanair otwierają od 30 października połączenie między Wrocławiem i Porto.

Od 30 października do Porto samoloty Ryanaira będą latały dwa razy w tygodniu. Samoloty będą startować w niedziele o godzinie 11.25 z Wrocławia i o 6.30 czasu lokalnego z Porto. W środy odlot z Wrocławia planowany jest na godzinę 20.15, a z Porto na 15.20 czasu lokalnego. Lot trwa 3 godziny 30 minut.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Portugalia to szczególny kierunek, wyczekiwany przez wielu pasażerów. Porto przyciąga turystów, oferując im zarówno wypoczynek na plaży, jak i spacery klimatycznymi uliczkami miasta. W listopadzie temperatury wynoszą tam około 20 stopni Celsjusza, co sprawia, że kierunek będzie idealną propozycją na city break jesienią i zimą.”

Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanair, dodał: „Po ogłoszeniu rozbudowy naszego centrum obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu i utworzeniu 200 dodatkowych miejsc pracy dla inżynierów, nowe połączenie jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanaira w rozwój na wrocławskim lotnisku. Dodatkowo nasi klienci mogą teraz zarezerwować bilety w promocyjnych cenach już od 99 zł za podróż w jedną stronę od października tego roku do stycznia 2023 roku. Rezerwacji należy dokonać bezpośrednio na www.ryanair.com do soboty 17 września.”

Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Porto wzmocni naszą i tak rozbudowaną ofertę kierunków południowych. Liczymy, że to połączenie stanie się hitem sezonu jesienno-zimowego, a pasażerowie będą chętnie korzystać z uroków Portugalii i atlantyckiego wybrzeża.”

Porto to jeden z 28 kierunków przewoźnika, które znajdą się w zimowej siatce lotów z wrocławskiego lotniska. Łącznie Ryanair będzie realizował 150 lotów tygodniowo, a docelowo od marca 2023 do marca 2024 roku chce przewieźć z Wrocławia 1,5 mln pasażerów.

.