Ryanair połączy Poznań z Krakowem, Burgas, Bari i Pafos

fot. materiały prasowe

Ryanair ogłosił wczoraj (14 lutego) największy w historii letni rozkład lotów dla Poznania, dodając cztery nowe trasy do Burgas, Bari, Pafos i Krakowa. Ponadto przewoźnik zwiększa częstotliwość lotów do popularnych miejscowości, jak Bergamo, Zadar i Alicante.

Tego lata Ryanair zaoferuje mieszkańcom Poznania największy wybór i niskie ceny podczas rezerwacji letnich wyjazdów na 32 trasach, w tym czterech nowych do Burgas, Bari, Pafos i Krakowa. Ten rekordowy wzrost jest wspierany przez inwestycję Ryanair o wartości 400 mln dolarów w Poznaniu, z czteroma samolotami bazowymi.

Poznańscy podróżni mogą teraz zarezerwować jedną z czterech nowych letnich tras już od 145 zł na podróż między kwietniem a październikiem 2023.

“Ryanair ma przyjemność ogłosić największy w historii rozkład lotów w Poznaniu na lato’23, z czterema nowymi trasami do tak pięknych miejsc jak Burgas, Bari, Kraków oraz Pafos – dając jeszcze większy wybór na letnie wakacje po najniższych cenach w Europie. Dodatkowo zwiększamy częstotliwość lotów na najbardziej popularnych kierunkach, takich jak Alicante, Zadar czy Bergamo. Dzięki temu rekordowemu rozkładowi lotów na rok 2023, Ryanair będzie kontynuował wzrost ruchu w Poznaniu, dostarczając więcej tras i niższe taryfy niż jakakolwiek inna linia lotnicza w Polsce” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager Ryanair CEE & Baltics.

“Stolice, takie jak Bruksela, Paryż, Rzym, Dublin, Oslo, Sztokholm, Londyn, Budapeszt to tylko niektóre z miejsc, które czekają na mieszkańców Wielkopolski. Ale to co nas szczególnie cieszy, to oczywiście nowości na sezon wiosenno-letni, a wprost na wakacje. Mamy tu zatem Cypr z Pafos, Bari we Włoszech, oraz Burgas w Bułgarii. Nie zapominamy o kierunkach w Chorwacji – Pula i Zadar, w Grecji o Chanii i Korfu, Cagliari, Wenecji we Włoszech, gdzie poszukiwacze słońca z pewnością odnajdą chwile wytchnienia. Oczywiście polecamy także połączenie do Krakowa, dawnej stolicy Polski, do której dzięki Ryanair podróż skróciła się ze średnio ośmiogodzinnej wyprawy do wygodnego godzinnego lotu. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Ryanair oraz systematycznie powiększanej bazie lotniczej w Poznaniu, możemy przekazać rekordową siatkę połączeń” – dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Zysk netto Ryanaira w III kwartale 2022 wyniósł 211 mln euro