Ryanair połączy Łódź z Alicante, Brukselą i Mediolanem

archiwum Ryanair
fot. archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił największy w historii zimowy rozkład lotów z Łodzi, w tym trzy nowe trasy do Alicante, Brukseli Charleroi oraz Mediolanu Bergamo. Przewoźnik zwiększa opcje podróży dla swoich klientów oferując ponad 25 lotów tygodniowo w sezonie zima 2022/2023.  

Ryanair odbudowuje ruch lotniczy po pandemii Covid-19 w ramach swojej siatki połączeń, przede wszystkim dzięki oferowaniu tanich lotów, na co bez wątpienia mają wpływ konkurencyjne opłaty lotniskowe. Podczas gdy tradycyjne, drogie linie lotnicze, pomimo otrzymania miliardów euro pomocy publicznej, nadal redukują oferowanie, Ryanair powiększa swoją flotę o 210 nowych, najbardziej wydajnych pod względem ochrony środowiska samolotów typu B737 Gamechanger, który posiada o 4 proc. więcej miejsc, spalanie mniejsze o 16 proc. oraz niższą emisje hałasu o 40 proc.

„Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie z przyjemnością ogłasza największy w historii rozkład lotów do Łodzi tej zimy, oferując ponad 25 lotów tygodniowo na 5 trasach, w tym 3 nowych do głównych miast Europy jak Alicante, Bruksela i Mediolan” – powiedział Kelliher, dyrektor rozwoju siatki połączeń Ryanaira.

„Tego lata, Ryanair, za pośrednictwem polskiej linii lotniczej Buzz, będzie również obsługiwał loty czarterowe do Antalyi i Heraklionu 2 razy w tygodniu. Doceniamy ciężką pracę Portu Lotniczego w Łodzi oraz Miasta Łodzi w utworzeniu tej ekscytującej siatki połączeń, którą z niecierpliwością chcielibyśmy rozwijać w kolejnych sezonach” – dodał.

Aby zachęcić pasażerów do rezerwacji kolejnego zimowego wyjazdu w najniższych cenach, przewoźnik uruchamia specjalną promocję lotów z/do Polski już od 89 zł za lot w jedną stronę na podróż od października 2022 do stycznia 2023. Rezerwacji miejsc w promocyjnych cenach będzie można dokonać do piątku 17 czerwca do północy.

„Grupa Ryanair zwiększa swoją obecność w Łodzi, nie tylko dzięki ogromnemu wzrostowi rozkładu lotów tego lata i nadchodzącej zimy, ale także poprzez rekrutację i szkolenia pilotów w ramach Programu Mentorskiego Ryanair,  realizowanego we współpracy z Bartolini Air. To jedyny taki program pilotażu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej i najszybszy sposób na uzyskanie licencji pilota w Polsce oraz rozpoczęcie kariery w tym zawodzie” – skomentował Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.

„Każdy sygnał pokazujący, że wracamy na ścieżkę rozwoju, szczególnie po pandemii i zmianach wynikających z konfliktu w Ukrainie, jest szczególnie ważny. Cieszę się, że rozwój Ryanaira w Polsce uwzględnia Łódź i Polskę Centralną. Zarządzam łódzkim lotniskiem od 5 lat. Dobry klimat współpracy z miastem i otoczeniem biznesowym spowodował, że jesteśmy brani pod uwagę w planach rozwoju ruchu. Tym bardziej, że już za niecały rok Łódź stanie się lotniczą stolicą Polski i Europy – miejscem największego europejskiego forum rozwoju ruchu lotniczego – Routes Europe 2023” – podsumowała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Ryanair połączy Kraków z Poznaniem i Tuluzą